Juhtkiri: Kaua tehtud, kaunikene

Keset Liivi lahte asuvale Ruhnu saarele uue koolimaja ehitamisest on räägitud juba paarkümmend aastat. Kooli majutav luteri kirikule kuuluv kiriklahoone on sellal iga aastaga üha enam kössi vajunud, aga mis sa 1800-ndate aastate lõpus ehitatud hoonest, mille remontimisest ammuilma loobuti, ikka muud oodata oskad. Sel ajal kui Ruhnu täiskasvanud inimesed isekeskis koolimaja projektide, asukoha jm üle vaidlesid ning üheksa aastat tagasi valitsuse kingitusena tulnud 6 miljonit krooni vallavalitsuse arvel intresse kogus või inflatsiooni käes sulas, käisid kohalikud lapsed ikka vanas koolimajas edasi raamatutarkust taga ajamas.

Käivad kindlasti ka veel järgmisel õppeaastal, sest ehkki uue koolimaja ehituseks kuulutati sel nädalal lõpuks ometi hange välja, ei tähenda see sugugi, et nüüd kõik lepase reega peaks sujuma. On ju Ruhnu saarel ehitamine keeruline, sest suurem osa ehitusmaterjalist tuleb tõenäoliselt suurelt maalt laevaga kohale vedada. Pealegi on Eesti riigis tavapärane, et ehitushanked kipuvad muutuma pikkade vaidluste tallermaaks või siis teevad ehitusfirmad neile tellija jaoks ülejõukäivaid pakkumisi. Ütleb ju ka Ruhnu vallavanem tänases Saarte Hääles, et enne hanke lõppemist ei tea hinnast keegi midagi ja see, kui palju ja kust raha juurde õnnestub hankida, selgub hiljem.

Loodetavasti läheb kõik siiski hästi ja ruhnlased saavad oma kauaoodatud koolihoones alustada uut õppeaastat vähemalt 2015. aasta 1. septembril. Kõige tähtsam on aga see, et kooli ka lapsi jaguks ja järgnevatel aastatel lõpetaks 9. klassi ikka rohkem kui üksainus õpilane.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 143 korda, sh täna 1)