Saaremaal kasvasid tervisekulutused neljandiku võrra (4)

Tervisega seotud väljaminekud on Saaremaal viimase aastaga kasvanud pea neljandiku võrra ning tuntavalt on need kasvanud kogu Eestis.

Saare maakonnas kasvasid tervisekulud aastaga 23%, moodustades aastase kulutuse leibkonnaliikme kohta 124,6 eurot. “Inimesed ostavad ravimeid, mis on kallid,” sõnas perearst Ingrid Tamm.

Mullu kulus Eestis tervisele leibkonnaliikme kohta keskmiselt 125,2 eurot, mis on 10% enam kui aasta varem. Seejuures kasvasid võrreldes eelneva aastaga kiiremini just maal elavate inimeste kulutused – 17,4%. Linnas kasvasid need vähem – 7,6%. Tamme sõnul pole siiski ükski patsient talle otseselt kurtnud, et ravimite hinnad oleksid oluliselt tõusnud.

“Loomulikult, kui inimene ostab kolm-neli ravimit, tuleb summa kokkuvõttes väga suur,” ütles ta.

Tervisega seotud väljaminekute kasvule annab kinnitust ka tänavu tempot tõstnud tarbijahinnaindeksi kasv tervishoiukulutuste osas – mais aasta varasemaga võrreldes 7,1%. See on viimase nelja aasta jooksul kõrgeim.
Hiljutine teabekeskuse uuring esmavajaliku koduse apteegikapi maksumusest näitas, et see on tänaseks tõusnud 100 euro piirile. “Tervishoiukulude kiiresse kasvu on tuntava panuse andnud ka jaanuaris tõusnud visiidi- ja voodipäevatasud,” ütles Anne Sägi Swedbanki eraisikute rahaasjade teabekeskusest.

Ka Ingrid Tamme sõnul on visiiditasu tõus pannud inimesi muretsema, sest kui patsient pole käinud sama eriarsti juures näiteks pool aastat, siis peab ta uuesti viis eurot visiiditasu maksma, ja see pole mitte vähe.
Anne Sägi sõnul tuleb tulevikus valmis olla aina suuremateks tervisega seotud väljaminekuteks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 418 korda, sh täna 1)