Repliik: Prügikast kive täis? (14)

Olen eakas Kuressaare mees ja prügi tekitan minimaalselt. Kõik pakendid olen viinud pakendikonteineritesse, muru ja puuoksad Roomassaarde, mõned kilukarbid ja veel veidi prügi oma hoovi 140-liitrisse prügikonteinerisse. Kord kolme kuu tagant on Prügimees seda tühjendanud.

1. juulist veetakse prügi ära iga nelja nädala tagant teisipäeviti: 30. juulil, 27. augustil, 24. septembril, 22. oktoobril, 19. novembril ja 17. detsembril. Sellest ma küll aru ei saa, miks ei võiks iga kuu lõpul see tühjendamise päev olla, aga see selleks.

Hoopis suurem küsimus on, mida konteinerisse edaspidi panna. Mõtlesin, et selle täis saamiseks võiks ju sorteerimisest loobuda ning kõik niidetud muru ja pakendid oma prügikasti panna, aga Katrin linnavalitsusest ütles, et seda ei tohi teha. Aga muidu koguneb ju kuu ajaga umbes pool ämbrit prügi – mida siis sinna üldse panna? Kat-rin vastas, et vahet pole, nad tühjendavad selle ka pooltühjalt.

Isegi täitsa tühja konteineri eest esitavad pärast arve!

Aga kui ma ei maksa? Siis tulevad trahvid ja inkasso. Ja lõpuks võlavangla.

Olgu, kui muru ei või konteinerisse panna, aga maa seest välja tulevaid kive? Vanasti laoti neist kiviaedu, praegu pole mul neid kuskile anda, mõtlesin, et panen need siis prügikonteinerisse. Kas tohib?

Kuressaarlane

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 833 korda, sh täna 1)