Laevagraafikud täisvõimsusele enne jaanipäeva

Väinamere parvlaevaliinid alustavad suve tipphooaja sõidugraafikus teenindamist alates tänasest. Saaremaa ja Hiiumaaga ühendust pidavad laevad sõidavad täisvõimsusel kuni 20. augustini.

Täisvõimsus tähendab, et Kuivastu–Virtsu ja Rohuküla–Heltermaa liinil sõidab korraga kaks parvlaeva kogu päevaaja ulatuses ja vahet pidamata ning lisareise pole enam vaja.

“Kuivastu–Virtsu liinil on sarnane põhimõte kehtinud juba kaks suve, mis on muutnud liikluse väga sujuvaks ja kiireks. Reisid väljuvad iga 35 minuti järel ja mõlemad laevad, nii Saaremaa kui ka Muhumaa, mahutavad kuni 160 sõiduautot,” rääkis Väinamere Liinide teenindusjuht Anu Hiiuväin.

Ta lisas, et sellise võimsusega graafikud suudavad paremini kui kunagi varem rahuldada ka tõelisi tippaegu jaanipäeval ja juulikuu nädalavahetustel.

“Mõningased ooteajad on päeval võimalikud, kuid kui planeerida oma sõidud hommiku- ja õhtupoole, siis pääseb üle väina ka üldjärjekorrast pikemalt ootamata,” ütles Hiiuväin.

Jaanipäeval on graafikutes mõned väikesed muudatused, varahommikused väljumised on viidud tippaja õhtusteks reisideks. Reedel, 21. juunil toimuvad lisareisid Sõrult kell 21.30 ja Triigist 22.45.

Pühapäeval, 23. juunil jäävad ära reisid Heltermaalt kell 6.30 ja Rohukülast 6.30. Lisaks toimuvad esmaspäeval, 24. juunil väljumised Rohukülast kell 11.30, 14.30, 01.00 ja Heltermaalt 13:00, 16.00, 23.30.

Esmaspäeval, 24. juunil jäävad ära reisid Kuivastust kell 5.00 ja Virtsust 5.35, nende asemel toimuvad reisid Kuivastust kell 22.15 ja Virtsust kl 23.

Jaanipäevaks on suur osa e-pileteid välja müüdud, kuid e-pileteid müüakse laeva mahutavusest kuni 70%, ülejäänud osa laevast täidetakse üldjärjekorra alusel. Hea ülevaate e-piletite väljamüügist ja vabadest kohtadest saab www.tuulelaevad.ee e-pileti ostukalendrist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 176 korda, sh täna 1)