Juhtkiri: Paltsu võitlused (3)

Saaremaa mees, ettevõtja ja riigikogu liige Tõnis Palts asus eile ristiretkele rohkem kui 30 m kõrgete ja 20 kW võimsate elektrituulikute vastu, soovides seadusemuudatusega ära keelata nende püstitamise meresaartele. Põhilise argumendina ütleb Palts, et Eesti saarte suurim majandusharu on turism ja “tuuleparkide püstitamine peletab turistid eemale”.

Võib-olla peletab, võib-olla mitte, kuid riigikogu liige võiks teada, et laest võetud või väljamõeldud argumendid ei ole kuigi tugevad. Seepärast piisab tuuleenergeetikaettevõtetel Paltsul vaiba alt tõmbamiseks ja tema argumentatsiooni alusetuna näitamiseks vaid mõnest guugeldamisest.

Juba mullu novembris kirjutasime, et Saaremaa majanduse mootorid on tegelikult toiduainetööstus ja laevaehitajad. Ka eilses Saarte Hääles avaldatud maksu- ja tolliameti andmeil tuleb Saaremaa tööhõivest suurim osa toiduainetööstusest, mis annab ettevõtete kogumüügist 17 protsenti ja maakonna ekspordist koguni 80 protsenti. Arvuliselt on Saaremaal kõige rohkem töötajaid töötlevas tööstuses – tervelt 26 protsenti. 18 protsenti töötajatest on tegevad omavalitsusasutustes ja avalikus sektoris.

Turismile jääb vapilooma roll.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 366 korda, sh täna 1)