Laevaehituskeskuse ehitab Eventus Ehitus (2)

UUS KESKUS: Juulis algavad Kuressaare piirivalvemaja taga ehitustööd ja järgmise aasta alguseks on uhke maja valmis.

TTÜ Kuressaare kolledži väikelaevaehituse kompetentsikeskuse ehitushanke võitis peatöövõtu ja ehituse projektijuhtimisega tegelev Eventus Ehitus OÜ.

Ehitustööde maksumuseks kujuneb kompetentsikeskuse kommunikatsioonijuhi Silver Saluri teatel 1,47 miljonit eurot. Kõigi eelduste kohaselt saab kompetentsikeskus oma väikelaevamudelite katsebasseini ning materjali-, elektroonika- ja tehnoloogialaboritega täiesti valmis tuleva aasta veebruaris.

Kompetentsikeskuse juhataja asendaja Jaanis Prii sõnul allkirjastati ehitusleping eile ja ehitustöödega alustatakse eeldatavalt juuli alguses. “Kompetentsikeskuse valmimist ootavad meie väikelaevaehitajad juba pikemat aega. Laeva projekteerimisega seotud tootearendus on olnud meie laevaehitajaile keeruline ja kulukas,” tähendas Prii.

Kompetentsikeskuse avamise eesmärk on tema sõnul luua vastav keskkond selle valdkonna arenguks ja seegi, et Eestil oleksid olemas oma spetsialistid, kes saavad arendusega tegeleda kohapeal. Prii märkis, et uuem tehnoloogia ja seadmed loovad ka võimaluse, et Saaremaalt hakkavad teenust sisse ostma ka teiste riikide esindajad.

Kompetentsikeskuse projekti rahastatakse Euroopa regionaalarengu fondist. Projektis löövad kaasa Tallinna tehnikaülikool, Eesti mereakadeemia, Kuressaare ametikool, Saaremaa omavalitsuste liit, Kuressaare linnavalitsus ja Saaremaa arenduskeskus, lisaks on partnerid Eesti väikelaevaehituse liit ja MTÜ Kuressaare Campus. Projekti kogumaksumus on 3,2 miljonit eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 728 korda, sh täna 1)