Tagaverel jäi mees traktori vahele (11)

Tagaverel Rauni POÜ Arju laudas juhtus pühapäeval õnnetus, mees jäi traktori vahele ja sai seljavigastuse. 

Rauni ühistu juhatuse esimees Aive Kesküla tunnistas, et õnnetus tõepoolest juhtus, kuid teda kui tööandjat kohale ei kutsutud. Hiljem esitati talle juhtunust kolm erinevat versiooni.

Kesküla ise usub, et tegemist oli hooletusest tingitud õnnetu juhusega. “Kannatanu ei oleks tohtinud laudas üldse viibida,” märkis ta.
Kiirabiga haiglasse viidud kannatanu oli karjaku tuttav. Karjak Andrusel oli olemas traktorijuhiluba ja õnnetuse juhtumise ajal oli ta kaine.

Eile oli Andruse samm lauda juures aga üsna taaruv. See-eest oli ta valmis loomi söötma, kuid ühistu esimees suunas ta resoluutselt töömeeste kaubikusse, millega noormees minema toimetati. Seega jäi Saarte Häälel asjaosaliselt kommentaar saamata.
Laudas töötanud lüpsja ütles vaid seda, et üleeile lõuna ajal, kui ta lüpsma tuli, oli laual kiri: “Läksin kiirabiga haiglasse. Ajage põhk laiali!”

Enne seda oli naabrimees talle helistanud ja küsinud, mis teil seal laudas toimub, et kiirabi ja politsei kohal. “Mul oli kohe päris hirm tööle tulla,” tunnistas lüpsja.

Poe juures selgus, et külarahvas on Andruse ja tema perekonna käitumine varemgi võõristust tekitanud.
Teejuhi abiga õnnestus Tagavere keskusest valgest ridaelamust üles leida Andruse vanaema Ljubov, kes rääkis, et õnnetuses vigastada saanud 26-aastane Sergei oli tema mehe poeg. Mis täpselt juhtus, ei teadnud temagi.

“Andrus helistas ja ütles, et sõrg kukkus ära, ning siis kõne katkes,” rääkis Ljubov. Haiglas olla öeldud, et Sergei selgroolülis on mõra sees. Oleks tera 4 cm kõrvale läinud, oleks poiss ratastoolis, rääkis Ljubov.

Kuressaare haigla ravijuht Marje Nelis kinnitas, et Tagaverelt toodud patsient viibis eile ravil, ja lisas, et tema seisund on stabiilne.
Politsei andmeil juhtus õnnetus pühapäeval kella 11 ajal, kui mees kukkus seisva sõnnikulaoturi otsa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 276 korda, sh täna 1)