Ratsutajad alustasid Saarte suvekarikaga (2)

VÕITJA: Liina Vaher hobusel Vandaal. Foto: Katri Kuris

Kihelkonna vallas Kurevere külas toimus 2. juunil Saarte suvekarika sarja esimene etapp ratsutamises. Korraldas Reinu ratsatalu koostöös Saaremaa ratsaspordiklubiga.

Pühapäeval kogunes Kurevere külla võistlustele üle pole-saja ratsutaja. Hiiumaalt tuli võistlema 15 hobust paljude tublide ratsutajatega. Saarlastelgi oli hea võimalus teha avastardid just oma saarel. Ilm soosis võistluste kordaminekut ja võistlusväljak pidas ilusti vastu.

Võistlussarjas on igal võistlusel kolm ala, milles peetakse ka karikaarvestust. Igal korraldajal on aga võimalus korraldada lisaala. Seekord oli see parkuur “Proovikivi”, mis oli mõeldud just noortele ratsutajatele või noortele hobustele. See ala on aastatega väga populaarseks muutunud. Kindlasti aitavad edule kaasa lapsevanemad, kes kõik oma väikestele lastele rõõmsalt kaasa elavad.

Sel korral osales “Proovikivis” 15 ratsutajat. Kõiki neid autasustati diplomi ja rosetiga. Tublid olid Eliise Kaups, Marion Demos, Laine Lihtmaa, Jane Koplimäe, Brita Laht, Sonja Sõrmus, Kristiina Luup, Miina-Eliise Udeküll, Getriin Ots, Meeri Lonn, Liis Luup, Viktoria Latkin, Kaile Koppel, Lukreezia Kajak ja Kristiin Kuum.

Karikaarvestust peetakse kolmel alal: 70–80 cm parkuur, 90–100 cm parkuur ja 105–110 cm parkuur.
70 cm parkuuris anti seekord välja kaks esikohta: Reio Pihlakule hobusel Opera ja Leenu Sarapuule hobusel Votha Vugel.
Teisele kohale tuli Kristel Käsk hobusel Rooma, kolmandaks Maria Pihlak hobusel Raket, neljandaks Kairi Lonks hobusel Roosi ja viiendaks Kairi Lonks hobusel Aroomi.

90 cm parkuuris saavutas 1. koha Merilin Meier hobusel Vandaal, 2. koha Maria Pihlak hobusel Raket, 3. koha Marleen Püüa hobusel Visky, 4. koha Hanna Saagpakk hobusel Anakee, 5. koha Maris Berkmann hobusel Chanel 5 ja 6. koha Sandra Hints hobusel Othilie.

105 cm parkuuris võidutsesid saarlased. 1. koha saavutas Liina Vaher hobusel Vandaal, 2. koha Hanna Saagpakk hobusel Anakee, 3. koha Sandra Hints hobusel Othilie, 4. koha Teele Talts hobusel Calvados ja 5. koha Maris Suuster hobusel Rilana.

Järgmine võistlus toimub juba 16. juunil Hiiumaal Linnumäel.

Anne Udeküll

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 344 korda, sh täna 1)