Suured tootjad traktori ostmiseks enam toetust ei saa

Järgmisest aastast kehtima hakkav uus maaelu arengukava jätab suured põllumajandustootjad ilma võimalusest saada toetust liikuva tehnika soetamiseks.

Maaelu arengukava 2014–2020 eelnõu kohaselt saavad mobiilsete masinate ja seadmete ostmiseks toetust küsida vaid need põllumajandustootjad, kelle müügikäibe aastane ülempiir on 100 000 eurot.

Arvestades, et Eestis on 7600 professionaalsest põllumajandustootjast 6700 põllumajandustootjat väiksema müügituluga kui 100 000 eurot, ei saa traktori ostmiseks toetust küsida umbes 900 tootjat.

Põllumajandusministeeriumi maaelu arengu osakonna juhataja Marko Gorban ütles, et maaelu arengukava koostamisel on põllumajandusministeerium olnud seisukohal, et eelkõige tuleks investeeringumeetmetes keskenduda pikaajalistele investeeringutele.

Sellest tulenevalt kaaluti ka liikuva tehnika toetamisest loobumist, kuid sotsiaalpartneritega peetud diskussioonide tulemusel otsustati liikuva tehnika soetamisel toetada väiketootjaid, aiandussektorit ja tulundusühistuid ühistegevuse soodustamiseks.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 193 korda, sh täna 1)