Leisis alustab gümnaasiumi-osas vaid käputäis noori (12)

LÕI NUMBRID KOKKU: Arutelud Leisi keskkooli tuleviku üle algasid juba aastaid tagasi, veel krooniajal. Fotol on Leisi vallavolinikele kooli tuludest ja kuludest 2010. aastal ülevaadet andmas kooli direktor Tõnu Erin.
Foto: Egon Ligi

Kuigi sügisel alustab Leisi keskkooli gümnaasiumiosas vaid neli-viis õpilast, kinnitab direktor Tõnu Erin, et vähemalt lähiaastail gümnaasiumiosa jätkab.

“Kui õpilased arvavad, et nad jätkavad meie gümnaasiumis, ja volikogu on otsustanud gümnaasiumiosa alles jätta, siis see ka jääb,” ütles Erin Saarte Häälele.

Nimelt otsustas Leisi vallavolikogu veebruarikuus, et vaatamata õpilaste arvu vähesusele gümnaasiumiosa koolis siiski säilib.
“Seda, kui palju neid õpilasi peaks olema, üldse ei arutatudki,” märkis Erin. “Iseasi, kui riik võtab endale voli öelda, et tuleb sulgeda, aga senikaua, kuni see on volikogu otsustada, me jätkame. Mis saab haldusreformi korral, eks see ole siis näha.”

Saaremaa ühisgümnaasiumi direktor Viljar Aro avaldas Saarte Häälega vesteldes kahtlust, kas vaid käputäie õpilastega gümnaasiumiosa jätkamine on ikka mõistlik.

“Eks see kohati tõesti ebamõistlik ole,” möönis Tõnu Erin. “Ega see ka ratsionaalne ole, aga kohaliku kogukonna valik on selline ja kui kogukond tahab gümnaasiumi ülal pidada, siis seda ka tehakse.”

Erin prognoosis, et järgmistel aastatel on kümnendikke juba rohkem, sest põhikooli vanemates klassides on juba 16–18 õpilast. “Neist on juba rohkem tulijaid,” lausus direktor.

“Ja kui hariduselus veel midagi toimub – suunad ja riigieksamikohustus ära kaovad –, siis ei ole mingit takistust. Ainuke küsimus on rahastamine,” tõdes Tõnu Erin.

Kuressaare abilinnapea Tiina Talvi teatas oma kirjas haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoole, et vajadusel on Kuressaare valmis vastu võtma ka nende maakoolide õpilased, kus gümnaasiumiosa suletakse.

“Meie oleme maapõhikoolide lõpetajaid ikka vastu võtnud ja neid mahuks meie gümnaasiumidesse rohkemgi,” ütles Viljar Aro.
Kui Leisist tuleks gümnaasiumiossa ka seitse-kaheksa või kümme õpilast, mahuksid nad Viljar Aro sõnul Kuressaare kahte gümnaasiumi nii lahedasti ära, et ei saaks arugi, nagu oleks midagi muutunud. “Ka need, kes lähevad Orissaares 10. klassi, mahuksid linna koolidesse ära,” lisas Aro.

Saaremaal annavad gümnaasiumiharidust lisaks Saaremaa ühisgümnaasiumile, Kuressaare gümnaasiumile, Leisi keskkoolile ja Orissaare gümnaasiumile ka Kuressaare täiskasvanute gümnaasium ja Kuressaare ametikool.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 411 korda, sh täna 1)