LAULUPIDU: Käsitöömeistrid loovad saart

On möödunud kolm aastat taasiseseisvumise aja esimesest maakondlikust käsitöönäitusest, mil tublide käsitööliste valmistatud ilusad esemed vallutasid Kuressaare piiskopilinnuse näitusesaali.

Kolm aastat on käsitöösõpradele olnud teguderohke aeg – toimunud on põnevaid näitusi, õpetlikke koolitusi ja konkursse. Siinkohal on paslik mainida, et suure populaarsuse on võitnud maakondlikud kevadised käsitööpäevad, mis toimuvad eri paigus ja annavad võimaluse korraldava paigaga lähemalt tutvust teha, näha eripärasid ja leida kokkupuutepunkte.

Suuremad huvilised on märganud, et tänavu on toimunud palju käsitöönäitusi. Pea igas omavalitsuses korraldati väljapanek oma paikkonna tublide tegijate töödest.

Tänavune, II maakondlik käsitöönäitus on pühendatud Saare maakonna juubelilaulupeole. Väljapanek kannab sama nime, mis laulupidu – “Saagu, saagu üks saar”.

Nii nagu lauljad loovad saart läbi muusika, loovad käsitöömeistrid saart oma ilumeele ja käteosavusega. Näitusele kogunenud esemete arv küünib pea 150-ni. Näha võib tekstiili, kudumeid, tikandeid, keraamikat, töid puidust ja rahvarõivakomplekte.

Näitus avati 4. juunil Ferrumi kaubanduskeskuses ja on huvilistele uudistada 12. juunini.

Olete oodatud!

Krista Lember,
Saare maakonna
rahvakultuurispetsialist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 202 korda, sh täna 1)