Torgu jahimeeste kaebused pandi sahtlisse (1)

Keskkonnaamet ei menetle enam edasi Torgu jahipiirkonna kasutusõiguse pikendamist. Seda põhjusel, et täna jõustuva uue jahiseaduse kohaselt kehtib sel kuupäeval jõus olev kasutusõiguse luba kümme aastat pärast seaduse jõustumist ehk kuni 30. maini 2023. “Järelikult ei ole keskkonnaameti otsus loa pikendamiseks vajalik,” ütles keskkonnaameti pressiesindaja Irmeli Karja Saarte Häälele. 

Teadaolevalt vaidlustas MTÜ Jahiselts Sõrve keskkonnaameti otsuse pikendada 10 aastaks OÜ-le Vesimetsa kuuluvat Torgu jahipiirkonna kasutusõigust. Vana seaduse kohaselt ei olnud keskkonnaametil põhjust pikendamisest loobuda, kui rentnik selleks soovi avaldas, mida OÜ Vesimetsa ka tegi.

Irmeli Karja märkis, et MTÜ Jahiselts Sõrve saab jahipiirkonna kasutusluba taotleda uue jahiseaduse paragrahvi alusel, kus on loetletud juhtumid, kus luba lõpeb või tunnistatakse kehtetuks. Muu hulgas on uues seaduses ka võimalus lõpetada luba juhul, kui maaomanikud, kellele kuulub vähemalt 51 protsenti jahipiirkonna jahimaa kinnisasjadest ja vähemalt 51 protsenti jahimaa pindalast, on selleks esitanud ühise taotluse.

Jahiseltsi Sõrve esindaja Mihkel Undrest ütles Saarte Häälele, et nad kavatsevad seda võimalust kasutada. “Sada protsenti kindel,” sõnas Undrest, lisades, et töö selle nimel juba käib.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 633 korda, sh täna 1)