Hellamaa farmis plaanitakse uuesti alustada piimatootmist

Piimatootmisettevõte Pöide AG OÜ plaanib kolida oma lüpsikarja Muhus Hellamaal asuvasse tühja piimafarmi.

“Muhu vallale oleks see hea uudis, sest piimatootmise taastamisega Hellamaal tekib Muhu valda juurde ligi kümme töökohta,” ütles Pöide AG OÜ juhatuse liige Egon Jürisson, kelle sõnul otsust tootmise ülekolimise kohta veel langetatud ei ole. “Analüüsime praegu olukorda ja Muhuga seotud perspektiivi,” kinnitas ta.

Jürissoni sõnul on Muhu tootmishooned Pöide omadest piimatootmiseks sobilikumad, sest Hellamaal on juba eelnevalt investeeritud sõnnikumajandusse ja soetatud asemematid, mistõttu loomade heaolu oleks seal pisut paremal tasemal kui Pöidel. Ka on Hellamaa farmihoones vanast järjest ootel torusselüpsi seadmed.

Egon Jürissoni sõnul elavad Muhu farmihoones praegu lihaloomad, kes piimatootmise käivitamise korral toodaks omakorda enamikus Pöidele. “Meie loodushoiumaad on Audla ja Pöide kandis ja sinna kanti jääks seega lihatootmine,” lausus Jürisson.

Arvestades, et Hellamaa farmis on 280 kohta ja Pöide AG lüpsikarjas 215 lehma, jääb Muhus ruumi ka karja suurendamiseks.

Pöide AG-ga seotud AS Saaremaa Lihatööstus ostis Hellamaal asuva Muhu saare suurima loomakasvatusettevõtte OÜ Muhu Farmid aktsiaseltsilt Ühinenud Farmid möödunud sügisel. Tehing sisaldas farmikompleksi koos sinna juurde kuuluvate maade ja rendimaadega ning 180-pealise maheveisekarjaga. Piimatootmise oli Hellamaa farmi endine omanik lõpetanud 2012. aasta algul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 315 korda, sh täna 1)