Suvekohvikute rohkus toob linnale kena lisakopika

Kuressaares on tänavusel suveperioodil kokku 14 suvekohvikut, mida on rohkem kui mullu ja tunamullu. 

Linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu kinnitas Saarte Häälele, et suvekohvikuid on linnas sel suvel tõepoolest mõnevõrra enam kui eelnevatel aastatel. 2011. aastal oli neid näiteks 10, mullu 11 ja nüüd siis 14.

“Võrreldes eelmise hooajaga on lisandunud Hot Pizza, Lavendel ja Mosaiik oma väliterrassidega,” märkis Maripuu.

Linna tänavamaa kasutamiseks on pressiesindaja sõnul ettevõtetega sõlmitud üürilepingud. Keskväljakul, Tallinna ja Lossi tänaval on üür ühes kuus 4 eurot ruutmeetri eest, mujal 3 eurot ruutmeeter.

Kui võrrelda suvekohvikutelt laekuvat tulu, siis on see aasta-aastalt vähehaaval tõusnud. 2011. aasta suvehooajal oli suvekohvikutelt laekuv üüritulu linna pressiesindaja sõnul ümmarguselt 6400 eurot, 2012. aastal veidi üle 7000 euro ja sel suvel on orienteeruv summa 8700 eurot.

Eelmise aasta aprillis vastu võetud suveettevõtlust reguleeriv korraldus kohustab suvekohvikute omanikke järgima ka kujundusprintsiipe, mis on tingitud ettevõtte asukohast. Sellest ka suvekohvikute tänavune harmooniline väljanägemine.

Vanalinna muinsuskaitsealal ja selle kaitsevööndis on Kuressaare suvekohvikutes ette nähtud valged või helebeežid sirmid, valged puidust või metallist piirded ja värvilt neutraalne – soovitatavalt halliks peitsitud – puidust terrassipind.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 424 korda, sh täna 1)