Puuetega laste laager vajab toetajaid

Juba üheteistkümnendat puuetega lastele suvelaagrit ette valmistav Kallemäe kool vajab laagri korraldamiseks toetust.

“Kui aastaid tagasi laagrite korraldamist alustasime, tegime seda pigem entusiasmist, tahtsime näha, kas lapsed ikka tulevad kaasa,” ütles Kadi raadiole ettevõtmise üks eestvedajaid, Kallemäe kooli õpetaja Lembi Ratas. “Nüüd julgen öelda, et praegu on seda üritust isegi rohkem vaja kui üksteist aastat tagasi. Selle tõenduseks on suur laste hulk, kes kõik soovivad osaleda.”

Ratase sõnul soovivad koos puuetega lastega laagris aega veeta nende sõbrad ja õed-vennad.

“Oleme paisutanud seda arvu 27–30-ni,” nentis Ratas. “Palju rohkem me ühte vahetusse võtta ei tahakski, kuna siis me ei jõua enam kõikide puhkajateni.”

Laagri rahastamiseks on peetud läbirääkimisi nii laste koduvaldade kui ka Kuressaare linnavalitsusega. “Varem oli meil summa lapse kohta 20 eurot, sel aastal tõstsime 30 euro peale just seetõttu, et toit on vahepeal kallinenud,” rääkis Ratas. “Selle summaga me päris nädalapikkust laagrit kohe kindlasti korraldada ei saa.”

Tänavuse laagri tarvis Valjala vallavalitsuse asemel läbi Kallemäe kooli hasartmängumaksu nõukogult raha taotlemine esimesel korral tulemust ei andnud. See, kas teist korda taotlemine tulemust annab, selgub Ratase andmeil juunis.

Ratas palub neil, kel on võimalik puuetega laste laagrit toetada, seda teha. Vajaliku info leiab Kallemäe kooli Facebooki leheküljelt www.facebook.com/kallemaekool.

Esimene laagripäev on Ratase sõnul kavas 29. juulil.

“Kõige positiivsem väljavaade oleks, kui laager kestaks 3. augustini,” märkis õpetaja.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 472 korda, sh täna 1)