Erksad tulemused tõid tunnustuse (FOTOD) (2)

Erksad tulemused tõid tunnustuse

TIITLEID JAGUB: Maavanem Kaido Kaasiku käepigistuse ära teeninud Maria Pihlak Saaremaa ühisgümnaasiumist on põhikoolide üleriigilise kooliteatrite festivali parim naisnäitleja, üleriigilise noorte etlejate võistluse “Koidulauliku valgel” ning üleriigilise võistulugemise “Hansenist Tammsaareni” grand prix’ võitja. Foto: Sander Ilvest

Eilsele pidulikule vastuvõtule Kuressaare kultuurikeskuses olid kutsutud need noored, kes lõppeval kooliaastal saavutasid edu aineolümpiaadidel, uurimistööde konkurssidel ning kultuuri ja spordi alal.

Lisaks noortele tunnustati nende juhendajaid ning erinevate ürituste, võistluste ja konkursside korraldajaid.
“Olümpiaadil osalemine minult väga palju tööd ja ettevalmistamist just ei nõudnud,” tunnistas 116 õpilase seas vastuvõtule kutsutud Maria Pihlas, kes saavutas Kuressaare vanalinna kooli 8. klassi õpilasena esikoha maakondlikul geograafiaolümpiaadil. “Põhilised asjad kordasin üle, mis koolis õppinud olin, ja natuke vaatasin muud materjali ka.”

Heddi Pruul on üks neist, kes kuulub nimekirja “Tegijad 2013”. Tema pälvis tunnustuse kui jalgpalli noortekoondise liige, esindades Eestit ka Euroopa meistrivõistlustel. Jalgpalli pärast kolis Heddi ka Saaremaalt Tallinna ja õpib sealses Arte gümnaasiumis.

Et jalgpall ei ole naiselik ala, sellega Heddi ei nõustu: “Kui jalgpall on inimese südameasi ja ta tahab seda mängida, siis ta seda ka teeb, olgu ta siis mees- või naissoost.”

Kuressaare gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Eve Tuisk paluti vastuvõtule maakondliku Koidulauliku konkursi korraldamise eest. “Minu jaoks oli see esimene kord taolist maakondlikku üritust korraldada,” ütles Tuisk. “See oli hea kogemus – kui tavaliselt olen sel konkursil käinud õpilastega, siis nüüd nägin sellele lisaks ka selle ürituse telgitagust.”

Tuisu sõnul andis ettevõtmise kordaminek talle edaspidiseks julgust. “Maakondlikku üritust ei ole üldse nii keeruline korraldada,” leidis ta. “Õpilased osalevad etlemiskonkurssidel hea meelega – need on Saaremaal väga populaarsed, aasta-aastalt aina rohkem.”

Vastuvõtul anti üle Peeter Palu nimeline stipendium, mis kuulub Stella Leemetile, Eesti mereakadeemia merekooli viiesajase ja suurema kogumahtuvusega laeva vahitüürimehe eriala üliõpilasele.

Tallinna Sadama nimelise stipendiumi sai aga mereakadeemia laevajõuseadmete eriala üliõpilane Ivari Tall.

Üleriigilisel ja rahvusvahelisel tasemel silma paistnud noori ja nende juhendajaid tunnustasid tehtud töö eest Saare maavanem Kaido Kaasik, Saaremaa omavalitsuste liidu büroo direktor Veiko Viil ja SA Saaremaa Fondi esindaja Jüri Saar. Õpilasi ja nende parimat juhendajat toetasid SA Saaremaa Fond ja Rahva Raamat AS stipendiumi või raamatupoe kinkekaardiga.

Üleriigilistel aineolümpiaadidel ja uurimistööde konkurssidel jõudis Saare maakonna kuue kooli (Saaremaa ühisgümnaasium, Kuressaare gümnaasium, Leisi keskkool, Valjala PK, Aste PK, Lümanda PK) õpilastest esikümnesse 31 õpilast.

Maakonnas toimus aineolümpiaade 15 aines. Olümpiaadide võitjaiks tuli 56 õpilast 11 koolist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 672 korda, sh täna 1)