Avariis sai viga kaks last (4)

Avariis sai viga kaks last

SAAB KRAAVIS: Kruusateel, kus toimusid teetööd, oli sõidukiirus piiratud 30 kilomeetrini tunnis ja paigaldatud liiklusmärgid teetööde toimumise kohta. Foto: Lääne päästekeskus

Teisipäeval kell 20.02 said päästjad väljakutse Leisi valda Nõmme külla, kus sõiduauto Saab oli sõitnud teelt välja vastu puud. Päästjad andsid kannatanud üle kiirabile ja eemaldasid auto akult süttimisohu vältimiseks juhtmed.

Õnnetus juhtus Laadjala–Karja maantee 26. kilomeetril. Kruusateel, kus toimusid teetööd, oli sõidukiirus piiratud 30 kilomeetrini tunnis ja paigaldatud liiklusmärgid teetööde toimumise kohta.

Laadjala poole liikunud sõiduautot Saab 900 juhtinud 36-aastane mees oli alkoholijoobes. Tema juhitud sõiduk kaotas lahtise kruusaga teel juhitavuse, kaldus vasakule poole teelt välja ja paiskus vastu puud. Auto tagaistmel istunud 2- ja 5-aastasel poisil puudus nõuetekohane turvavarustus. Vigastada saanud lapsed tuli haiglasse toimetada. Raskemalt viga saanud vanem laps viidi edasi Tallinna.

Joobnud autojuhi vastu, kes omas küll vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust, alustati kriminaalmenetlust. Tal tuvastati 1,8-promilline joove.

Kuressaare politseijaoskonna teenistuse vanem Meelis Juhandi kiitis õnnetuse pealtnägijaid, kes lapsi meedikute saabumiseni rahustasid. Juhandi paneb inimestele südamele, et rooli ei istutaks alkoholijoobes. “Tagajärjed võivad olla väga, väga, väga kurvad, eriti kui tegemist on sinu enda perekonnaliikmetega,” hoiatas ta.

Kuigi eile oli Saaremaal tegutsemas mitu mandripolitseinike ekipaaži, tegid nad politsei pressiesindaja Hedy Tammelehe sõnul oma igapäevatööd. Kõnealuse avariiga see seotud ei olnud. “Lääne prefektuuri liiklusüksus on mandrilt ikka aeg-ajalt saarel käinud,” sõnas Tammeleht.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 423 korda, sh täna 1)