Aste kool võtab tundides kasutusele iPadid (7)

Sügisel alustavad Aste kooli esimene, neljas ja seitsmes klass tööd puutetundlike tahvelarvutitega.

“On just õige aeg,” rõõmustas Aste kooli direktor Ulvi Valge, lisades, et kuna koolimaja on uus, siis on hea peale vormi ka õppe sisus muudatusi teha ja õppemeetodeid kaasajastada.

Koolijuht selgitas, et iPad annab õppemeetodite osas erinevaid võimalusi tunni mitmekesistamiseks ja õppetöö atraktiivsemaks muutmiseks.

“Kuna tehnika areneb nii kiiresti, siis vahel on ka nii, et õpilane teab rohkem kui õpetaja, ning kui õpetaja kaasajaga ikka kaasas käib, siis näeb ka õpilane, et õpetaja oskab ja teab,” rääkis Ulvi Valge.

Kaarma valla IT-vanem-spetsialist Indrek Teppan ütles, et praeguseks on otsustatud, et koolile soetatakse iPad 4-d.

“Kuna tehnika kasutusiga läheb aasta-aastalt pikemaks ning nende tahvlite eeldatav kasutusiga on tõenäoliselt 5–6 aastat, siis pole mõtet soetada tänaseks juba kaks aastat vana tehnoloogiat, vaid ikka uuemat,” selgitas Teppan.

Tema sõnul on väljanägemiselt ja mõõtmetelt vanem iPad 2 ja uuem iPad 4 peaaegu identsed, põhilised erinevused on ekraani ja kaamerate kvaliteedis, tarkvaras ja üldises kiiruses.

“Uut versiooni loetakse kaks korda kiiremaks kui vana, seega toimivad kõik vajalikud rakendustarkvarad tõrgeteta ja väga sujuvalt,” põhjendas Indrek Teppan, lisades, et ekraan on peaaegu poole teravam kui vanal, seega saab kuvada kvaliteetsemat pilti.

E-õppe meetoditesse kuuluvad ka videote ja piltide tegemine, seega on ka kaamerate parem kvaliteet igati kasulik. Suur pluss on ka Apple’i tarkvara IOS kõige uuem versioon, mis tagab loogilise ja sujuva kasutuskogemuse.

Iga iPad saab kuusteist riiklikule õppekavale vastavat digiõpikut ja 30 lisaprogrammi. Komplekti kuuluvad kaaned ja kõrvaklapid. Lisaks soetatakse spetsiaalsed laadimis- ja sünkroniseerimisjaamad ning vahendid ühendamiseks multimeediaprojektoritega.

Kokku tellitakse 26 tahvel-arvutit, lisaks kolmele klassikomplektile siis üks komplekt õpetajale. iPadid lähevad maksma 17 000 eurot, ühe komplekti hind on 424 eurot.

Aste kooli õpetajad on käinud juba koolitust saamas Tartu erakoolis. Õpetaja Sirje Pere kinnitas, et temal on koolitusest väga head muljed.

“Ma ei ole väga suur arvutispetsialist, aga mulle väga meeldis,” märkis ta, lisades, et nad nägid, kuidas 3. klassi lapsed kasutasid iPade loodusõpetuse tunnis. Lastele oli antud rühmatöö, kus neil tuli teha esitlus.

“Kõik see käis iPadi põhjal, uurisid iPadist ja töökäsud olid seal kõik olemas,” rääkis Pere, kelle sõnul on tahvelarvuti väga hea abivahend tunni mitmekesistamiseks. “Igatahes loodame, et koolitunnid lähevad huvitavamaks, kui saame neid kasutada,” märkis Pere.

Aste koolis on sügisel I klassis alustamas praeguse seisuga 10 õpilast, esimese klassi maksimaalne õpilaste arv on 16.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 902 korda, sh täna 1)