Saaremaa pulm võlus kümneid tudengeid

Saaremaa pulm võlus kümneid tudengeid

PRUUTPAAR: Pruut Sara Prantsusmaalt ja peigmees Jan  Saksamaalt on ka päriselus paar. Foto: erakogu

Erasmus Student Network Estonia (ESN Estonia) läinud nädalavahetusel korraldatud Saaremaa näidispulm, kus pruudiks Sara Prantsusmaalt ja peigmeheks Jan Saksamaalt, jättis osalejatele, rohkem kui 80 välistudengile kustumatu mulje.

“Kõik osalejad said nädalavahetusest äärmiselt positiivse emotsiooni,” ütles ESN Estonia riiklik esindaja Mariin Kärp, lisades, et paljud välistudengid sooviksid Saaremaale tagasi tulla.

Üks saksa neiu olevat lubanud isegi tulevikus Saaremaale elama kolida. Kärbi sõnul oli Prantsusmaalt pärit pruut kogu üritusest südamest liigutatud, öeldes, et ilmselt tema päris pulmad ei tulegi nii vahvad, nagu oli nädalavahetusel korraldatud üritus.

Maailmast ära lõigatud

“Erilise elamusena jäi osalejatele meelde võimalus end muust maailmast täielikult ära lõigata – palusime neil elektroonika koju maha jätta ja interneti ära unustada,” rääkis Mariin Kärp, kelle sõnul oli Loode turismitalus selleks suurepärane võimalus.

Noored käisid suitsusaunas, kuulasid suurepäraseid muusikalisi ettekandeid ja jalutasid lõõgastavas Saaremaa looduses.
Pruutpaari väljavalimiseks olid planeeritud mitmesugused mängud. Saatus tahtis aga nii, et välistudengitele korraldataval reisil Peterburi tuli korraldajatega rääkima Sara Prantsusmaalt, kes soovis vabatahtlikult pruudi rollis olla ning kuna Sara ja Jan on ka päriselt koos, siis oligi otsus tehtud.

Pulmalised olid Eestis õppivad välistudengid, ESN-i vabatahtlikud ja külalised välismaalt, kes olid vaid selle ürituse tarbeks Eestisse sõitnud. Saaremaa pulma reklaamiti nii Tallinna kui Tartu välistudengite seas ning ESN-i rahvusvahelises võrgustikus.

Igale osalejale oli määratud ka kindel roll: olid pruutpaari vanemad, pruudiröövlid, külaelanikud, kontvõõrad jne.
Tagasiteel koju jagus bussis palju muljete jagamist ning kõik osalejad naasid Saaremaalt Kärbi sõnul mingi erilise sisemise säraga, mille nad nädalavahetusest endaga kaasa võtsid.

Esmakordselt Saaremaal

Erasmus Student Network Estonia (ESN Estonia) korraldas Saaremaa pulma esmakordselt. Eesmärk oli tutvustada Eestis õppivatele välistudengitele kohalikke pulmatraditsioone, integreerida neid kohalikku ühiskonda ja tuua nad Saaremaale, kuhu nad omal käel poleks ilmselt jõudnud.

Esimesel päeval toimus Loode turismitalus poissmeeste/tüdrukute õhtu ning teisel päeval laulatus Kuressaare linnuses ja õhtul meeleolukas pulmapidu Tehumardi puhkekeskuses. Pulmapeol korraldasid traditsioonilisi mänge kaks saare poissi, külalistele õpetati traditsioonilisi rahvalaule ja -tantse.

Kõik pulmalised said näha ka Saaremaa tuntumaid vaatamisväärsusi: Angla tuulikuid, Odalätsi allikaid, Koguva küla, Pöide kirikut, Panga panka jne.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 112 korda, sh täna 1)