Rahvateater ihkab endale taas projektijuhti (4)

Saaremaa rahvateatri juhatus on pöördunud Kuressaare linnavalitsuse poole, andmaks aru oma 50. aastapäeva korraldamisest ning sellest, kuidas on kasutatud linnavalitsuselt saadud toetust. Muu hulgas pöörduti linnavalitsuse poole taotlusega, et neile eraldataks toetust ka 2014. aasta eelarvest.

Toetuse abil soovib Saaremaa rahvateater taastada projektijuhi ametikoha, mis kadus 2000. aastal. Soovitakse taastada ka rahvateatri tegevtoetus samal tasemel, nagu see oli viimati 2006. aastal. Ühtlasi küsib rahvateater võimalust kasutada tasuta Kuressaare linnateatri ruume, seda lavastuste prooviperioodil.

Rahvateatri juhatuse liikmed Lea Kuldsepp, Leelo Laus, Merike Meriloo, Liivi Väli ja Virgo Neemre märgivad kultuurivaldkonna abilinnapeale Tiina Talvile saadetud taotluses, et juhatuse hinnangul vajab rahvateater järjepidevaks tegevuseks linnavalitsuselt regulaarset toetust.

“Saaremaa rahvateater on end õigustanud kui oma truppi omav näitekunstiga tegelev kollektiiv, kellel on poole sajandi pikkused traditsioonid ja oma publik nii Kuressaares kui ka maakonnas,” seisab taotluses. “Suudaksime veelgi rohkem, kui meie tegevust toetatakse regulaarselt, me ei pea kogu aeg riskima ja lootma ainult projektipõhisele toetusele.”
Rahvateatri juhatus tõdeb, et linnavalitsuse viimane toetus neile – 819 eurot – on kulunud igati asja ette, 500 eurot sellest läks juubeli läbiviimiseks ja 319 eurot kirjanduspäeva “Meretagune asi” korraldamiseks. See oli juhatuse liikmete kinnitusel nende suurte ürituste õnnestumiseks väga vajalik panus, mille eest on nad linnavalitsusele väga tänulikud.

Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu ütles Saarte Häälele, et Saaremaa rahvateatri juhatuse taotlust pole eilse seisuga veel arutada jõutud (taotlus laekus alles läinud nädala teises pooles – toim).

Maripuu kinnitas, et käesoleval aastal on rahvateater linnavalitsuselt tõepoolest toetust saanud summas 819 eurot, lisaks rahvakultuurikollektiivi juhendajale mõeldud stipendium summas 368 eurot.

Kõnealusel 2006. aastal, mida rahvateater oma taotluses mainib, toetati rahvateatrit 50 000 krooniga ehk ümmarguselt 3200 euroga. “Sellises suurusjärgus toetust võimaldas maksta toonane üleüldine soodus majanduslik olukord,” selgitas ta.

Seekordne taotlus on linna pressiesindaja sõnul tehtud linna 2014. aasta eelarve koostamist silmas pidades ja sarnased avaldused on tavapärased.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 464 korda, sh täna 1)