Peolised: ootame palju publikut

8. juuni on koorilauljate suurpäev – toimub ju maakondlik juubelilaulupidu. Sestap küsisime asjaosalistelt, mida nemad laulupeolt ootavad.

Tõnu Grepp, Saaremaa meeskoori SÜM I tenor:

Pean kõige tähtsamaks hoopis esinemist laulupeo eelsel õhtul Salmel, kus astub üles neli meeskoori. Laulame seal 16 laulu.

8. juunil laulan muidugi linnas lossihoovis. Ettekandele tulevad laulud on ammu selged – käime neid ju kaks korda nädalas laulmas. Kuna need on üsna rasked lood, olen täitsa mures, kuidas maakoorid meiega sammu pidada suudavad, kuna seal on mehi nii vähe. Ja kas mandrilt tulevad meeskoorid sellele repertuaarile pihta saavad? Ehk polegi nii tähtis seda maksimaalset tulemust taga ajada, sest üritus on tore.

Olen SÜM-is laulnud selle asutamisest saadik, 40 aastat, ning selle aja sees toimunud laulupidudel kõigil käinud. Eredamaid mälestusi on see, kui 25 aastat tagasi meeskoorid Saaremaale kokku tulid, sinimustvalge lipp välja toodi ja meestelaulu seltsile alus pandi. Saaremaa on meestelaulu jaoks püha koht.

Tiina Oks, Leisi keskkooli mudilas- ja lastekoori, Karja ja Metsküla segakoori ning Saaremaa poistekoori dirigent:

50. laulupidu on väga tähtis sündmus. Oleme selleks terve aasta väga tõsiselt valmistunud, tööd teinud ja vaeva näinud. Repertuaar ei ole väga lihtne, ikka vaeva on vaja näha.

Kindlasti on see südamega ette valmistatud laulupidu, selle nimel on kõik osalised ja eriti toimkond eesotsas Pilvi Karuga tõsist tööd teinud. Loodan, et tulemus on liigutav ja südamlik. Mulle meeldib kogu atribuutika, mis selle peo juurde käib, eriti see suur lind, kes meid ühendab.

Lauri Põld, Saaremaa ühisgümnaasiumi segakoori Kreedo tenor:

Eelkõige ootan rohkearvulist publikut, muidugi kvaliteetset esitust kooridelt ja bändidelt ning seda mõnusat meeleolu, mida laulupidu kui selline pakub. Ise olen laulupidudel osalenud väikesest poisist peale.
Juubelipeole lähen Kreedo ridades ja ühe loo mängin ka orkestris. Repertuaar oli minu jaoks kergesti õpitav, mu lemmik on Tiit Pauluse “Madrus sinijakk” – hea bluusilik lugu.

Mahe Metsalu, kammerkoori Helin I alt:

Kõigepealt muidugi palju rahvast ja seda, et laulude loojad – kellest enamik on saarlased – oleksid kohal.
Repertuaar ei olnud minu jaoks väga keeruline, pigem keskmise raskusega. Mu lemmikpala on Kruusimäe “Mu päike on värava taga”.
Olen laulupidudel – nii maakondlikel kui ka üldlaulupidudel – osalenud 10-aastasest saati.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 222 korda, sh täna 1)