Ei miskit uut siin päikese all

Just sellise pealkirja all kutsub Kärla rahvamaja juhataja Virge Varilepp kõiki osa saama pühapäeval Kärla pargis toimuvast laulu- ja tantsupeost.

Kuna lauljate ja tantsijate etteastete vahepaladena loetakse ette toredaid lugusid vanadest ajalehtedest ning just neid lugusid, mis puudutavad parki, rahvamaja ja kõlakoda, siis Virge Varilepa sõnutsi meenutavad kõik need ettelugemisele tulevad lood meie tänast päeva. Sellest ka peo nimi “Ei miskit uut siin päikese all”.

Enne peoga alustamist süüdatakse tuli Kärla valla kultuuriloo suurmehe Peeter Südda haual ning üheskoos liigutakse kalmistult parki.

Osalemas on ligi paarsada esinejat. Kooridest Kärla, Kihelkonna, Mustjala, Sõrve maakoor, segakoor Lyra, naiskoor Piret ja Pihtla naiskoor. Tantsijatest tuleb lisaks Kärla rahvamaja kolmele tantsurühmale – nais-, neidude- ja segarühm – külla Taritu Lender. Virge Varilepa sõnul laulavad lauljad Saaremaa laulupeo repertuaari, mis on ka eelproovi eest tuleval nädalal toimuvaks Saaremaa laulupeoks.

Varilepp lubas, et peole tulijad saavad tõelise kultuurilise elamuse. Ja kui ilm ka hea on, ega siis olegi kusagile mujale minna kui Kärla parki, naeris Varilepp. Ta lisas, et kes tahab, võib kaasa haarata ka piknikuteki. Kohapeal on istumiseks olemas pingid. Peotuli süüdatakse kell 14.45 ja kontsert algab kell 15.

Kärla valla laulu- ja tantsupidu on toimunud vaheldumisi Sõmera klubis ja Kärla pargis. Viimati toimus laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 199 korda, sh täna 1)