Orissaare Rock mängis end Tartus kolmandaks (2)

Orissaare Rock mängis end Tartus kolmandaks

KÕVAD KOSSUPOISID: Orissaare Rocki poisid ja treener koos väljateenitud medalitega. Foto: erakogu

Nädalavahetusel Tartus toimunud mainekal rahvusvahelisel noorte korvpalliturniiril Salva Basket Cup mängisid Orissaare Rocki noormehed end kolmandale kohale.

Treener Mati Rüütel hindas oma meeskonna saavutust väga kõrgelt. “Kui ma enne turniiri alagrupi koosseise vaatasin, siis positiivsele tulemusele suuri lootusi ei julgenud panna,” lausus ta.

“Meil oli eksperimentaalne koosseis, ise treenin neist vaid kolme poissi, ülejäänud olid meie teistest võistkondadest kaasa võetud ja seepärast polnud ka kokkumäng kõige parem.”

Alagrupis võitsid 1997.–1998. aastal sündinud Orissaare noormehed BJBS Riga/Ridzene II 59 : 43 ja Erkmaa KK 51 : 37, kuid kaotasid Salva Rock II-le 38 : 64. Poolfinaalis jäädi alla Salva Rock I-le tulemusega 40 : 62.

“Hea, et saime kohe esimeses mängus võidu kätte, sest see süstis poistesse enesekindlust, nad läksid julgemaks,” märkis Mati Rüütel.

“Poisid uskusid oma võimetesse ja mäng läks kogu aeg paremaks. Eks me panustasime põhiliselt kaitsele, sest rünnakul oli ladusale koostööle raske loota.”

Kolmanda koha mängus mindi vastamisi leedulastega Sabonise korvpallikoolist. Orissaare noormehed võitsid 47 : 45.
“See oli väga põnev mäng ja me mängisime kaitses jälle hästi,” kiitis treener oma poisse. “Meie edu oleks võinud tegelikult isegi suurem olla, aga me ei saanud sisse ja leedulased mängisid targalt. Lõpus jäi mängida 11 sekundit, kui nad alustasid oma viimast rünnakut, kuid meie õnneks leedulased ei tabanud.”

Võistkonnas mängisid: Tormi Niits, Romet Room, Karl Kustav Kuning, Hendrik Klausson, Kristjan Rannaäär, Elari Rei ja Jalmar Jurkatam.

Tublit mängu näitasid ka Orissaare 1999.–2000. aastal ja 2003. aastal sündinud ja nooremad poisid, kes tulid kuuendale kohale.

Nädalavahetusel kahes Tartu spordihoones toimunud Salva Basket Cupil osales viies vanusegrupis 35 võistkonda Eestist, Lätist, Leedust ja Venemaalt. Kokku mängiti 91 mängu ja mängurõõmu jagus kõigile.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 546 korda, sh täna 1)