Teine killuke mosaiiki

Teine killuke mosaiiki

Foto: Peeter Kukk

Kolm aastat tagasi avas Tallinnas Vabaduse väljaku naabruses uksed “saarlaste kogunemiskoht” kohvik Mosaiik. Kuigi alguses võisid skeptikud arvata, et no mis asjus need saarlased seal kohvitamas käima hakkavad, aga näe, hakkasid küll. Ja mitte ainult saarlased ja mitte ainult Mosaiigi superasukoha pärast Kaarli puiestee 2. Nüüd ei peagi saarlane enam pealinna sõitma, mai algusest on Mosaiik ka meie oma maakonna pealinnas täiesti olemas.

Kohvikuomanik Katrin Tuisk tunnistab, et Kuressaare Mosaiigi avamine oli isegi keerukam kui pealinnas kohvikut teha. “Omad inimesed on ikka suuremad kriitikud. Kui mul kolm aastat tagasi pealinnas selline võimalus avanes, otsustasin härjal sarvist haarata. Nüüd olen ma Tallinnas oma õppetunnid saanud ja oli paras aeg tulla siia suuremate kriitikute ette. Seda siginat-saginat oli siin kuulda ligi pool aastat, kõik juba ootasid ja seetõttu oli ka pinge suurem. Selle kohvikuga siin oleme palju vaeva näinud, väga põhjalikult kõik läbi mõelnud ja võtnud seda tööd tõesti südamega.”

Katrin ja peakokk Risto Laanet peavad hea kohviku sünni vaieldamatuks eeliseks head meeskonda. “Mõistagi on oluline ka kohviku välisilme, aga kui tõelist meeskonda pole, jääd ikka klientidest ilma,” arutab Katrin. Kuressaare meeskonna leidmine oligi kogu ettevõtmise üks keerukamaid etappe. “On tegelikult siiamaani! Head klienditeenindajat on Kuressaares väga raske leida. Kõik paremad on juba ära napsatud, aga õnneks oleme endale mõned pärlid ikka leidnud.”

Kindlasti muutis kohviku asutamise keerulisemaks köök, mida siin varem polnud. “Köök sündis n-ö tühjale kohale. Tallinnaga võrreldes oli see siin närvesöövam projekt. Tuli alustada nullist.”

Edasi loe maikuu Oma Kodust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 483 korda, sh täna 1)