Kodu uueks vana mööbliga (3)

Kodu uueks vana mööbliga

Foto: Sander Ilvest

Vana Euroopa on tagasi. Üks põnevaid asju täis pood Kuressaares Lossi tänaval. Mööblipoe omanikfirma esindaja Tõnis Adamsoni sõnul on tegemist küll vaid viimaste aastate suvise projektiga. Vanad asjad, eriti mööbel ja maalid on olnud tema hobi aga juba aastaid.

Osa asju on tõesti väga vanad. Näiteks puhvet, mis on minuni jõudnud eri teid pidi Hollandist, pärineb koguni 19. sajandi lõpust. See on hetkel ka vanim meie poes müüdavatest esemetest, kuid lugejate kurvastuseks juba broneeritud. Väga vanu ja huvitavaid mööbliesemeid on teisigi, lisaks hulganisti mööblit, mis pärineb 1950.– 1960-ndatest aastatest, mida on aga vara veel antiigiks nimetada.

Kas Vana Euroopa mööbel ongi päriselt Euroopast pärit?

Jah, peamiselt Hollandist ja Belgiast. Lisaks mööblile on Euroopast pärit ka väiksemad vidinad, kujukesed ja aksessuaarid, mis on just turistide lemmikud. Pakume ka vana Eesti talumööblit ja mitmesuguseid tarbeesemeid, mis on aastate jooksul Saaremaalt kogutud ning talveperioodil kohapeal puhastatud-korrastatud.

Ja kõik asjad on kasutamiskõlbulikud?

Jah. Kõik asjad on korda tehtud peamiselt juba Euroopas.

Kas sellise vana mööbli soetamine on moeasi?

Usun, et see on tõusev trend – mööbel on isikupärane ja enamik mööbliesemeid ainueksemplarid. Kuigi meie kohalik elanikkond on väike, huvilisi ja uudistajaid jätkub – tekkinud on ka oma n-ö püsikliendid. Mööblit on ostetud nii eramajadesse, korteritesse kui ka mõisatesse ja suvekodudesse. Mööbliesemeid on siit viidud ka Soome, Rootsi ja mujale. Meie abil saab ostetud mööbli vajadusel transportida ka Tallinna või koguni Helsingisse. Nii et Euroopa mööbel jõuab mõnikord läbi meie poe uuesti Euroopasse tagasi.

Edasi loe maikuu Oma Kodust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 213 korda, sh täna 1)