Coffee & Cognac Nõmmel

Kinnisvararubriigis saame seekord rääkida päris uutest arengutest ja uutest arendustest. Keerulised ajad on jäänud seljataha ja rõõmustamiseks on põhjust nii arendajatel, ehitajatel kui ka klientidel. Kas saarlaste osalusel pealinnas valminud uue korterelamu näitel võib teha ettevaatlikke üldistusi kogu elamuehituse lähituleviku osas? Kommentaare jagab Compakt Kinnisvara juhatuse liige Martin Lember.

Coffee & Cognac Nõmmel

Foto: Mari Pukk

Kas nüüd on Eestis saabunud taas see hea aeg, kus rahval on huvi ja raha, et endale uus eluase soetada?

Rahval on raha olnud kogu aeg tegelikult, kellel rohkem, kellel vähem. Aga tõsi on see, et huvi on tõepoolest tagasi tulnud. Käes on aeg, kus tunnetatakse, et majandusega on hetkel pigem hästi kui halvasti, ja seetõttu juletakse ka rohkem osta.

Kas erinevalt masueelsest ehitusbuumist on praegu põhirõhk kvaliteedil?

Eks igal ajal ehitatakse ja müüakse erineva kvaliteeditasemega kaupa. Kuna klient ja kliendi võimalused on erinevad, siis on ka turul väga erinevat kaupa. Aga uutest korterelamutest rääkides on küll selgelt tunda, et korteriostjate teadlikkuse tase on selgelt tõusnud ja arendajalt oodatakse kvaliteetsemat kaupa. Kindlasti on siin määrav tegur ka korterelamu asukoht, aga olulisim roll on pidevalt tõusval elektri- ja küttehinnal. Kui kommunaalkulud suudetakse minimaalsed hoida, siis on võit kokkuvõttes ikka väga suur.

Edasi loe maikuu Oma Kodust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 282 korda, sh täna 1)