Turvapäeval oli parim Salme kool

Turvapäeval oli parim Salme kool

Koer Milli tähelepanelikult oma perenaise Annika Maripuu käsklusi. Foto: Tõnu Veldre

Eile Kärla pargis toimunud maakondlikul turvapäeval demonstreerisid oma oskusi pääste- ja meditsiinitöötajad, politseinikud, koerteklubi Aktiiv liikmed oma hoolealustega ning üksteiselt võtsid mõõtu 16 kuuendate klasside võistkonda.

Võistluse nimega KEAT, mille eesmärk on õpilaste oskuste proovilepanek, kuidas kaitsta ennast erinevate ohtude eest ja aidata ka kaaslasi, võitis Salme põhikooli võistkond. Teiseks platseerus Kuressaare gümnaasiumi 6.c klass ja kolmas oli Leisi keskkooli võistkond.

Turvapäeva avades toonitas maavanem Kaido Kaasik, et Saare maakond on Eestimaal üks turvalisemaid piirkondi ja saarlased on selle nimel ka palju tööd teinud. “See, mis näib teinekord nii loomulik, võib üsnagi ohtlik olla. Me peame neid asju nägema ja märkama. Autoga sõitma hakates paneme kõigepealt turvavöö kinni. Nii on teistegi asjadega, mida peame turvalisuse tagamiseks teadma-oskama. Ka lastele peame selliseid asju õpetama maast-madalast. Turvapäeval saavad õpilased ise näha ja käega katsuda nii tuletõrjeautosid kui ka teisi turvalisust tagavaid seadmeid ning kuulata spetsialistide nõuandeid,” rääkis maavanem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 572 korda, sh täna 1)