KIK-i toetusega on Saaremaale ostetud 450 veist (6)

KIKi toetusega on Saare-maale ostetud 450 veistKeskkonnainvesteeringute keskus (KIK) on tänase seisuga eraldanud Saare maakonnas pärandkoosluste hooldamiseks toetust, mis on mõeldud loomade soetamiseks, 16 taotlejale.

Kõigi toetusesaajate peale kokku on ostetud 118 lammast (lepingute summa kokku 23 565 eurot) ja veiseid on soetatud 450 (lepingute summa kokku 981 036,80 eurot), teatas KIK-i kommunikatsioonispetsialist Anni Umbleja. Valdade lõikes ei ole võimalik eraldi statistikat välja tuua, kuna paljudel toetusesaajatel on projekti alad hajali mitmes vallas.

Viimati olid KIK-i toetuse abil ostetud loomad meediapildis eelmisel nädalal, kui Ruhnu saarele saabus 50 šoti mägiveist. Toetuse eest ostetud loomad hooldavad loodust ka Vilsandi rahvuspargis, Väikese väina hoiualal, Rahuste rannaniidul, Laidevahe looduskaitsealal, Abrukal jne.

2012. aasta lõpu seisuga on KIK toetanud sel eelarveperioodil Eestis kokku 688 looma (veised, lambad) soetamist. Loomade soetamist on toetatud Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest “Looduse mitmekesisuse säilitamise” avatud taotlemise meetmes.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 350 korda, sh täna 1)