Loomahammustusi on tänavu registreeritud kolm (3)

Loomahammustusi on tänavu registreeritud kolm

HAMMUSTAB, EI HAMMUSTA: 2012. aastal registreeriti Saare maakonnas 59 loomahammustuse juhtu, neist 43 korral oli hammustajaks koer. Foto: arhiiv

Terviseameti andmeil on Saare maakonnas tänavu registreeritud kolm loomahammustuse juhtumit, neist kahel korral on inimest rünnanud kass ja ühel juhul koer.

Paari nädala eest sai Kuressaares tööülesandeid täites suurelt ketikoeralt pureda Anne Tiitson, kes töötab Saaremaa puuetega inimeste kojas tugiisikuna.

“Kui ühismaja hoovis asuvast kuudist esimesel korral mööda läksin, et õues töötanud inimese juurde minna, ei teinud koer minust väljagi, aga kui hakkasime pärast toa poole minema, siis koer järsku ründas,” kirjeldas Tiitson juhtunut. “Oleks loom enne agressiivsust üles näidanud, poleks ma sealt muidugi enam teist korda läbi läinud. Kui koer korra hammustanud oli, püüdsin temast ruttu eemale saada, aga kuna kett oli küllalt pikk, ulatas ta mind ka teist korda purema.”

Et koer hammustas Tiitsonit jalast kaks korda ja ühed jäljed olid sügavamad, käis Anne Tiitson haiglas teetanusevastast süsti saamas.

Tiitsoni kinnitusel on ka suured koerad temasse seni sõbralikult suhtunud ja ise koeraomanikuna ta neid neljajalgseid ei pelga. “Seetõttu ei osanud ma karta ka,” sõnas ta.

Anne Tiitson koera omanikule midagi ette heita ei saa – loom oli ju keti otsas. “Samas oleksin omanikult riidlemise asemel hoopis kaastunnet oodanud,” tunnistas Tiitson, lisades, et tema teada hammustas sama koer läinud aasta suvel majas külas olnud last, kes läks looma silitama.

Möödunud, 2012. aastal registreeriti Saare maakonnas 59 loomahammustuse juhtu, neist 43 korral oli hammustajaks koer, 16-l kass.

2011. aasta kohta on loomahammustuste kordi kirjas 53. Terviseameti andmeil oli 39 puhul purejaks koer, kaheksal kass, ent oma hambaid proovisid inimese peal ka tuhkur ja hunt.

Aastal 2010 registreeriti 68 hammustuskorda. Lisaks 51-le koera- ja 15 kassihammustusele märgiti üles hiire- ja nugisehammustus.

Mullu registreeriti Eestis loomahammustusi terviseameti andmeil 1608 korral. Kui toona läks aasta esimese nelja kuu peale kirja 409 loomahammustusjuhtu, siis tänavu on nende arv sama ajavahemiku kohta 15,6 protsenti vähenenud – seni on neid kirjas 345.

210 korral oli hammustajaks koer, 126 puhul kass. Samuti on inimesi purenud ahv, deegu, hiir, rott ja naarits.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 299 korda, sh täna 1)