Kuues Saaremaa noortebändide festival jäi ajalukku (FOTOD) (1)

Kuues Saaremaa noortebändide festival jäi ajalukku

DAGÖ SOOJENDUSBÄND MEREPÄEVADEL: 2008. aasta lõpust tegutsev noortebänd The Werg pälvis auhinnaks võimaluse soojendada ansamblit Dagö tänavustel merepäevadel. Foto: Sander Ilvest

Läinud reedel ja laupäeval Kuressaares toimunud VI Saaremaa noortebändide festivali võitis bänd Soomest – Harjumaa. Parimaks Saaremaa bändiks tunnistati The Natives, kuhu kuuluvad Karl Aru, Alexander Sannik, Carlos Liiv, Robin Mäetalu ja Karl-Gustav Uustulnd.

“Minu arust oli muusikute tase väga hea,” lausus žüriisse kuulunud Arnek Grubnek, kelle sõnul oli küll mõningaid vaidlusi, kuid üldiselt jõuti tulemusteni kiiresti. Grubneki sõnul olid grand prix’ pälvinud Harjumaa noored julged ja tõmbasid rahva kohe käima. “Kõik lood olid minu mäletamist mööda soome keeles, aga väga lahe oli ja kõik nautisid.”

Samuti oli Grubneki arvates üks paremaid publikuga suhtlejaid The Natives. “Kuigi noor bänd, aga väga profid. Neil on minu arust oma nägu olemas,” kinnitas Grubnek, kelle sõnul sujus festival tempokalt ja mõnusalt. “Kogu üritus oli väga hästi korraldatud,” tähendas ta. Žüriisse kuulusid lisaks Arnek Grubnekile Mart Vares, Andreas Hõlpus, Greta Roosaar ja Kristiine Pajussaar.

Festivali korraldaja, Kuressaare noorte huvikeskuse noorsootöötaja Annika Kilter ütles, et korraldusliku poole pealt sujus kõik viperusteta. “Seda, et oleks ajakavaga jänni jäänud või keegi tulemata jäänud, ei olnud,” märkis ta. Kilteri sõnul on sellise festivali korraldamine päris suur ettevõtmine. “See ei ole kerge töö, sest vastutus on suur ja tahad, et noortele oleks see hea võimalus.”

Festivalist võttis osa viiskümmend noort muusikut Saare maakonnast, Pärnust, Rap-last ja Soomest. Kuna tahtjaid oli rohkemgi, kui ajakava mahutas, tuli teha valik. Kõige kaugemad huvilised olid Itaaliast, kuid kahjuks tuli nad seekord ukse taha jätta, sest majanduslikud võimalused ei lubanud tänavu vastu võtta rohkem, kui ühe välismaa bändi.
Seekordne “väljamaalane” oli siis Soomest, kes tuli, nägi ja võitis.

Festivali avakontsert toimus kesklinnas, kus viis selleks soovi avaldanud bändi esines lühikavaga. See oli ka promoüritus järgmiseks päevaks, tekitamaks noortes huvi.

Võrreldes varasemate aastatega oli kavva võetud ka üks uuendus – reedel toimus demosalvestamise koolitus, mille viisid läbi riikliku noortebändide festivali korraldajad.

Laupäevasel põhiüritusel jõudsid publiku ja žürii ette kõik 12 bändi. Igale esinejale oli antud 20–25 minutit. Publikut kogunes rohkesti, kahe päeva peale kokku ligi 300 noort inimest.

Annika Kilter ütles, et Saaremaa festivali peamine mõte on tegutsevad noortebändid kokku tuua. “Muidu igaüks nokitseb omaette, ent nüüd on see üritus, kus bändid saavad omavahel suhelda ja üksteiselt õppida. Ja see kaif, mis nad lavalt saavad, kui publik neile aplodeerib, on oluline,” mõtiskles ta.

Kilter arvas, et festival tuleb kindlasti ka järgmisel aastal, kuna tegemist on juba traditsiooniga. Auhinnaks said noored kinkekaarte nii Arensburg Spa Boutique Hotelilt, Grand Rose’ilt, 5D-kinolt, Stanford Musicult kui ka STÜ-lt.

 

TULEMUSED

Grand prix – Harjumaa; publiku lemmik – The Natives; FB lemmik – The Natives; Dagö soojendaja merepäevadel – The Werg; Surfiküla bänd – New Distortion.

Osalesid veel: The Boondocks (Pärnu) ja Eternal (Rapla); Saaremaalt Cest, New Rose, The Habit, AS Moves, ÖÖ Pärast, Kingu Six.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 677 korda, sh täna 1)