Ehitaja ähvardas tammi remondist loobuda (19)

Ehitaja ähvardas tammi remondist loobuda

REMONT VIIBIB: Pool kuud pärast remondilepingu sõlmimist valitseb ehitusobjektil ikka veel vaikelu. Foto: Egon Ligi

Loetud päevad pärast piiskopilinnuse teetammi remondilepingu sõlmimist on Kuressaare linnavalitsus ja ehitusfirma AS Tesman juba nii tülli pööranud, et ehitaja saatis linnavalitsusele töövõtulepingu ülesütlemise teate.

Reedel linnavalitsusele saadetud teatises lubab ehitushanke võitnud AS-i Tesman juht Lembit Soe töövõtulepingu üles öelda, tuues põhjenduseks asjaolu, et linnavalitsus pole suutnud nädala jooksul pärast lepingu sõlmimist tagada omaniku järelevalvet ja et ehitaja pole saanud alustada planeeritud kaevetöödega.

Samal päeval linnavalitsuse poolt teele saadetud vastuskirjas märgib Kuressaare majandusala abilinnapea Kalle Koov võlaõigusseadusele viidates, et lepingu saab üles öelda ikkagi vaid mõjuvatel põhjustel, kuid AS-i Tesman esitatud ülesütlemine on alusetu, põhjendamatu ja seetõttu tühine. Põhjuseks toodud viivitamine omanikujärelevalvet teostava isiku määramisega ei ole Kalle Koovi hinnangul mitte mingil määral saanud takistada AS-il Tesman tööde alustamist.

Samas osutab Koov, et ehitusfirmal endal olid mitmed hanketingimustes välja toodud väiksemad tööd ja esmased kohustused veel 10. mai töökoosolekuks täitmata. Seetõttu osutab linnavalitsus oma vastuskirjas, et “töövõtjapoolsed minetused” lepingu täitmisel ohustavad lepingu täitmise lõpptähtaja järgimist, mis on seoses oluliste suur-üritustega lossihoovis linnale ülioluline.

Tesmani juht Lembit Soe ütles Saarte Häälele, et Tesman ei ole ehitusobjektilt veel lahkunud. “Kuna tegemist on projekteerimis-ehituse töövõtuga ja olukord ongi natuke segane, kus on määramatust suhteliselt palju, siis käib praegu seisukohtade täpsustamine, kuidas seda asja siis täpselt teha,” selgitas Soe. “Kui me saame seda tööd teha nii, nagu me seda välja pakkusime, siis me teeme selle ära,” lubas Soe.

Lembit Soe sõnul on praeguse vaidluse põhjuseks vääritimõistmine. “Ütleme nii, et on inimesi, kes said asjast valesti aru. Enamik läbirääkimistel olnud inimestest sai nagu ühtemoodi aru, aga täna on segadus, sest mõni saab nagu teistmoodi aru,” kirjeldas Soe lahkhelide põhjusi.

Hanke võitnud AS Tesman lubas teetammi remontida 79 415 euro eest (ilma käibemaksuta).Tamm peab vastavalt hanke tingimustele olema remonditud juuli alguseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 236 korda, sh täna 1)