Moskva oblasti elanik plaanib puhkekompleksi (1)

Kaarma vallavalitsus saatis keskkonnaametile kooskõlastamiseks Mändjalas asuva Luite kinnistu detailplaneeringu, mis näeb ette mere ja Sõrve maantee vahele 25 neljakohalise kämpinguhoone ehitamist.

Luite kinnistu omanik ja 2012. aasta veebruaris algatatud detailplaneeringu tellija on Moskva oblastist pärit Roman Stroikov ja planeeringu on koostanud arhitektibüroo Heiki Taras OÜ.

Detailplaneeringuga kavandatakse ligemale 4,8 ha suurusele maa-alale 32 hoone ehitamist. Lisaks kämpingumajadele on kavas puhkekeskuse peamaja koos kohvikuga, boolinguhoone, kolmest eraldiseisvast majast koosnev olmehoonete kompleks ja rendimaja. Ette on nähtud parkimisala 10 karavanile, laste mänguväljak, rannavõrkpalli väljak ja avaparkla puhkekompleksi külastajatele.

Luite kinnistu planeeringualast idas paikneb Päikseranna kinnistu, millel omanik plaanib rajada 290-kohalise spaahotelli. Planeeringualast läänes paikneb Tormiranna kinnistu, kuhu on ette nähtud 11 majutushoonet. Samas lähedal asub ka möödunud sajandi 70-ndatel rajatud ja praeguseni tegutsev Mändjala kämping.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 955 korda, sh täna 1)