Hiiumaa saarlane Malle kuulutati aasta emaks

Hiiumaa saarlane Malle kuulutati aasta emaks

KÕRGE TUNNUSTUS: Hõbedase autasu on aasta ema tiitliga tunnustatud Malle Kobin president Toomas Hendrik Ilveselt ja Eesti naisliidu juhilt Siiri Oviirilt just vastu võtnud. Foto: Marina Puškar

Eesti naisliidu juht Siiri Oviir kuulutas Estonia kontserdisaalis toimunud pidulikul emadepäeva kontserdil aasta emaks Hiiumaal elava saarlase Malle Kobini.

Viie lapse emana, kolme lapselapse vanaemana ja 12 lapse kasuemana peab Malle Kobin oma peamiseks rolliks just suure pere emaks olemist, sealhulgas perre võetud kasulaste eest hoolitsemist. Praegu on Malle ja Leo Kobini peres neli kasulast.

Tänavune aasta ema on ka ise üles kasvanud lasterikkas peres. “Meie peres kasvas viis õde-venda. Kõige vanem vend Vello Varik töötas kaua aega maaparandusvalitsuse juhatajana, vend Ervin ja õde Elle elavad ja töötavad samuti Kuressaares, vend Siim on meie hulgast lahkunud. Minu mees on aga kuuelapselisest perest,” rääkis Malle Kobin.

Kuigi Malle on Hiiumaal elanud 34 aastat, peab ta end endiselt saarlaseks. Õhtulehele antud intervjuus ta seda toonitabki, öeldes, et kui teda hiidlaseks tituleeritakse, ei jäta ta parandamata, andes kohe teada: olen saarlane.

Pärast kaheksanda klassi lõpetamist jätkas Malle Kobin õpinguid Tallinna spordiinternaatkoolis. Häid tulemusi saavutas ta sportvõimlemises, kergejõustikus ja korvpallis.

Lisaks sportimisele mängis Malle Varik ka Saaremaa rahvateatris. Roll Ly Pulga lavastatud näitemängus “Koidikud on siin vaiksed” jäi Mallele paraku esimeseks ja viimaseks.

Töö ja kodu kõrvalt õppides lõpetas Malle cum laude Tallinna ülikooli.

Kodusaarega sidemete hoidmist peab Malle Kobin väga tähtsaks. “Abikaasa tavatseb öelda, et kui esimene jääkirme Soela väinale peale tuleb, tuhisen mina kohe üle jää Saaremaale,” märkis Malle Kobin.

Rääkides kasulastest, ütles Malle, et praegu elab nende peres üks tubli Saaremaa neiu, kes kavatseb edasi õppida ülikoolis. “Perevanema asenduskulu teenus lubab mul teda koolitada,” rõõmustas Malle Kobin, kes peab kasulapsi oma lastega võrdväärseteks.

 

Suurpere ema on pärit Saaremaalt

Laupäeval toimunud Suurperepäeval kuulutasid Eesti Lasterikaste Perede Liit ja Bigbank välja Aasta Suurpere 2013, kelleks on neljalapseline perekond Karu-Rõõm Võrumaalt Rõugest. Pereema Grethe Rõõm on pärit Kuressaarest ja lõpetanud 1995. aastal Kuressaare gümnaasiumi. Grethe on fotograaf, lastekirjanik ja ajakirja Eesti Naine ajakirjanik. Isa Taavi on kaubandusjuht, aktiivne spordiharrastaja ja Rõuge kooli hoolekogu liige.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 534 korda, sh täna 1)