Saaremaa saab juurde uue piimatootja

Saaremaa saab juurde uue piimatootja

ESIMENE VASIKAS: Taavi Tuuling näitab vasikat, kellest saab alguse tema töömehepõli piimatootjana. Foto: Sander Ilvest

Kui seni on Saaremaal piimatootjaid aasta-aastalt aina vähemaks jäänud, siis Pihtla valla noormees Taavi Tuuling kavatseb hakata looma uut piimakarja.

“Ma olen piimatootmise keskel üles kasvanud ja seda olen ma tahtnud teha,” ütles aasta tagasi Järvamaa kutsehariduskeskuse lõpetanud Väljaküla noormees Taavi Tuuling.

Praeguseks on 22-aastane põllumees registreerinud end FIE-ks, esitanud avalduse jõudluskontrolliga liitumiseks ja hoolitseb isalt saadud viie vasika eest. Veel enne kui vasikatest saavad piimalehmad, tahab Taavi Tuuling läbida teenistuse Eesti kaitseväes.

Kui praegu elavad Taavi viis vasikat väiketootjast isa Kaljo Tuulingu lüpsilaudas, siis sügisel tahab noormees võtta noore taluniku toetust, alustada oma lauda ehitamist ja hakata karja tasapisi suurendama. Samas tõdes noorpõllumees, et maaressurss ei võimalda tal enam kui 50-pealist lüpsikarja pidada.

Elupõlise piimatootja Kaljo Tuulingu sõnul on noorem poeg Taavi tema lastest ainus, keda köidab maaelu. Ülejäänud lapsed on kas mandril või elavad Kuressaares. Seega läheb ka Kaljo enda 25-pealine lüpsikari tulevikus Taavi kätte.

“Selle jaoks ta ju koolitatud ja õpetatud on. Omal tuleb ju vanadus peale ja siis peab asja kellelegi üle andma,” lausus Kaljo Tuuling, kelle Toompuu talu asub Sandla külje all ning loomad käivad rohtu söömas Laidevahe looduskaitsealal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 656 korda, sh täna 1)