Näitlejad kutsuvad emadepäeval teatrisse

Selle pühapäeva ehk emadepäeva õhtul mängitakse Kuressaare linnateatris Von Glehni teatri etendust “Õhtust, Leon!”.

Kahemehetükk, mis pakub nii nalja kui ka naeru, on žanrilt krimikomöödia ning selles kaasa löövad näitlejad julgustavad saarlasi teatrisse tulema.

Üks kahest näitlejast on Margus Prangel, kelle sõnul räägib lavalugu naistest, sõprusest, valikute tegemisest, üksindusest. “Aga ühel õhtul tuleb sõber sõbrale külla ja ilmsiks hakkab tulema lisaks ühele õnnetusjuhtumi loole ka ammuseid saladusi.”

“Õhtust, Leon!” on Prangeli kinnitusel kriminaaldraama koomiliste suhtedraamaelementidega ning “Prantsuse punaveini kastmes”. See on kerge, lihtne, arusaadav lugu, mis toimub ühe õhtu jooksul, katsetades kahe mehe taluvuse piire. On juhtunud õnnetus, alla on aetud jalgrattur, kes pääses küll eluga, kuid mitte ratastoolist. Süüdlasi pole aga tabatud.
“Kusagil on sõlm, mida keegi ei oska lahti harutada. Mis tegelikult juhtus, see on hoopis teine lugu!” märgib Prangel.

Lavastaja ja teine kahest näitlejast on Eduard Salmistu, kelle sõnul räägib see musta huumoriga vürtsitatud krimikomöödia meestest ja nende sõprusest, aga ka sellest, mis tingimustel üks sõprus proovile pannakse ja kas see säärasele katsumusele ka vastu peab.

“Ja muidugi ka naistest, armastusest, ahnusest ja veel paljust muust,” kinnitab Salmistu.

Meeste hädad ei piirdu Salmistu sõnul üksnes õnnetu jalgratturiga, meeste elus eksisteerib üks saatuslik naine, kel on ses loos oma kaalukas sõna öelda.

“Seega pole see lugu ainult meestest ja meestele, vaid ka naiste jaoks on siin äratundmisrõõmu ja võimalik, et nad näevad meestes ka uusi külgi,” arvab ta.

Salmistu rõhutab, et krimikomöödia on see oma olemuselt küll, aga nutt ja naer on selles kõrvuti nagu elus ikka.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 239 korda, sh täna 1)