Jalgratturite koolitus lõpusirgel

Jalgratturite koolitus lõpusirgel

ENNE VIGURSÕITU: Komandandi tänava parklas jäid pildile esireas vasakult Getriin Ots, Karmelin Leivat, Annaliisa Lepik, Katariina Aulik, Hosanna Mäekallas ja Taavet Kütt. Taga seisab Kristina Lõbus. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare noorte huvikeskuses toimuva jalgratturite koolituse on esimesed õpilased juba lõpetanud.

Keskuse noorsootöötaja Lii Vanema sõnul algas koolitus peale sügisel, ent siis segas praktilise osa läbimist halb ilm.

Jalgrattaloa peaks sel aastal saama 150 last. Koolitusele kutsutakse lapsi klasside kaupa, lapsevanema nõusolekul. Kuna tegemist on ringitööga, tuleb tasuda ka ringitasu.

Enne jalgrattaloa saamist peavad lapsed läbima teooriaosa, tegema platsil vigursõitu ja linnasõidu. Lõpetanutele annavad loa üle politseinikud. Juuni esimeses pooles peaks kõigil kursuslastel jalgrattaluba käes olema.

Et ringi töös osaleb palju lapsi, toimetab nendega korraga paralleelselt kolm koolitajat. Juba alanud rattahooajal n-ö ärganud rattasõiduhuvilised selle koolitusega enam liituda ei saa. Uus võimalus sõitu õppida avaneb sügisel.

Politsei pressiesindaja Hedy Tammeleht täpsustas, et jalgrattaga teel liiklemiseks peavad rattal olema töökorras pidurid ja signaalkell, ees valge ja taga punane ning vähemalt ühe ratta mõlemal küljel kollane või valge helkur. Pimedal ajal või halva nähtavuse korral sõites peab jalgrattal põlema ees valge ja taga punane tuli.

Iseseisvalt võib teel liigelda vähemalt 10-aastane laps, kes on läbinud koolituse ja omab jalgratta juhiluba. Luba tuleb kaasas kanda ka 10–15-aastasel liiklejal. Kuni 16-aastastel jalgratturitel on kohustuslik kanda kinnirihmatud jalgrattakiivrit, aga muidugi on kiiver soovituslik kõigile jalgrattureile.

Karistustest nii palju, et kuni 14-aastasi kutsutakse reeglina korrale suuliselt, alates 14. eluaastast võib seaduserikkujat karistada liiklusseaduses ette nähtud korras.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 274 korda, sh täna 1)