Saaremaa suveniiriks valiti kadakašokolaad (16)

Saaremaa suveniiriks valiti kadakašokolaad

MEELDIB EHK TEISTELEGI: “Lootsime, et ehk meeldib see ka teistele peale meie,” ütles Imbi Padar koos kaasautor Ain Varesega ERR-i korrespondendile Margus Mullale intervjuud andes. Foto: Sander Ilvest

Eile kuulutati Kuressaare Raegaleriis pidulikult välja Saaremaa suveniir 2013, žürii valis selleks Imbi Padari ja Ain Varese koostööna valminud kadakamaitselise šokolaadi Kuressaare.

Lisaks esikohale pälvis šokolaad publiku lemmiku tiitli ning eriauhinna Kuressaare 450. sünnipäeva suveniirina.

“Et Ain midagi nii suurepärast välja võlus, oli super,” ütles Imbi Padar, kes ise pakkus välja šokolaadi põhiidee.

Kadakamaitseline käsitööšokolaad on pärit Lõuna-Eestist, pakitud Ain Varese kujundatud kaunisse kadakapuidust karpi ning Kuressaare linnapeade ja linna vaatamisväärsuste piltidega erkoranži fooliumisse.

36 väikesest šokolaadist on piltidega varustatud 19. Puudu on vaid kahe linnapea pilt, mida pole suudetud leida. Imbi Padar tänas väga Saaremaa muuseumi töötajat Maret Soorski, tänu kellele leiti ka kunagiste linnapeade pildid.

Et šokolaad ka tootmisse läheb, kinnitasid nii Padar kui ka Vares. Etikette on võimalik vastavalt vajadusele ka muuta. Karp ise on praktilise väärtusega, seda saab ka hiljem kasutada.

Saadud on ka põhimõtteline nõusolek šokolaaditootjatelt. Imbi Padar arvas, et komplekti hinnaks võiks kujuneda 30–40 eurot. Mõttes on olnud ka müüa šokolaade üksikuna või siis näiteks pakendit nelja tahvli šokolaadiga.

Linnapea Mati Mäetalu ütles eile ürituse avamisel, et suveniir peaks olema midagi ehedat, mis on seotud kohaliku eluga. Mäetalu arvates on selline konkurss igati tänuväärne üritus, mis paneb nii käsitöötegijad kui ka ettevõtjad ideid genereerima. Maavanem Kaido Kaasiku sõnul on tal heameel, et seekordsel konkursil on nii traditsioonilisi suveniire kui ka päris uusi lahendusi.

 

Konkurss

Eriauhind Kuressaare 450. sünnipäeva kujutamise eest suveniirina (200 eurot) – šokolaad Kuressaare, autorid Imbi Padar ja Ain Vares.
III koht ja 200 eurot – Saare märgid, autor Marju Kirss.
II koht ja 400 eurot – viikingite lauamäng “Hnefatafl”, autor Anneli Raudsepp.
I koht ja 650 eurot – šokolaad Kuressaare, autorid Imbi Padar ja Ain Vares.
Ka publiku lemmikuks osutus šokolaad Kuressaare.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 494 korda, sh täna 1)