Üks asi aab teist takka

Ikka terit.

Talguteaegas andis ikka sellevoasta kõige kenamad ja paramad ilma. Nii soe ja vaikne põle veel enne oln. Ja tüöd sai koa ikka sii soare pial kohe ulka ää tehtud. Muidugist kõikse suurem aitüma Liiva kooli kokadele, kis jälle tulise ea talgusupi tegid. Piale pitka töötegu oo ikka vägagi mõnus üks kena kõhutäis sooja suppi soaja. Aga söömapäälist es kipu vist keegid võtma. Mõndas paikas läks enne õhtat ühna tansikskid. Neh, kui ikka pillimies omast kääst ja terva külatäis rahvast kokku oo soan, mis sa ing siis ikka muedu passid.

Ah neh, uiemaid uudissime oo koa sii küll ning viel.

Esteks maa tuleta teitele meele, et riede, kümnenda mai õhta oo üle ulga aa asja vanase Piiri rahvamajase. Sõnna tuleb Tornimäe näiteselts oma uhke tükiga “Abruka Malli”, mis oo tehtud koa pooleldi muhulase Jüri Tuuliku tüki “Meretagune asi” järgi. Teaater akkab pihta kellu kahessast. Pileti eest küsitse kolm eurut ja koolilaste kääst tahetse kaks eurut.

Ja tuleva laupa, kahessateistmendal, siis just üks asi aab teist takka. Omingu kellu ühessast akatse Liival meierei või, neh, siis nüidsel aal ikka resturaani õue pial laata pidama. Selle kohta soab täpsemaste küsida ja müümalatsisid kindi panna, kui elista Anneli televonni piale – 50 37 407. Ja niipalju oo koa tiada, et laadale oo oodata Võrumoalt Puiga rahvamaja taidlejaid, kis esinevad kellu kümnest üheteistmeni.

Selle pääva, ikka kahessateistmendal mail, soab Muhu muuseum neljakümne voastaseks. Nõnna kut muuseum ise oo ütlen: “Klopime aga koid siilikust ja pressime püksid. Pidu tuleb!” Ja pidu tuleb vägev, sest piale suurt juubelid tuleb kohe ää pidada muuseumiüö.

Toomal akatse õnnitlusi vastu võtma juba piale kesk-omingut, kellu kahestteistmest. Ja rahvatantsijad andvad pisikse kontserdi koa. Poole kahest tehasse muuseumi valdustele rink piale ja avatse uus näitus. Poole kolmest akkab Väljal pitkem seminar Muhu pärandi oidmisest. Ja selle käikus soab sellevoastase Muhu murdevõistluse koa ää lõpeta. Kohe mitu ettekannet oo laanis ja torti süiasse koa sial. Miss sünnipäe see ilma tordita oo.

Kuiest oo Toomal kontsert: tantsijad oo ja üleselle oo Muhu ja Soaremaa karmoskamängijad koa oma pillilugudega latsis. Õhta kahessast soab Väljal jälle ettekandeid kuulata ja sammat aegu tehasse õues maastikumängi. Muuseum oo selle õhta lahti kellu üheteistmeni.

Vat sedakorda ollid nõuksed jutud. Olge siis munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 136 korda, sh täna 1)