Kõrget lendu

See, et Liis Lulla ja Matis Rei loovisikutele mõeldud kultuuristipendiumi pälvisid, on suurepärane uudis. On ju need noored “ühed meie seast”, saarlased, ning omakandi inimeste edu üle on väikese kogukonna elanikel ikka hea meel.

Tore, et saarlaste tublidust märkavad ka need, kes riigi rahakraane krutivad. Nagu tõdes Tilburgi konservatooriumi magistrantuuris flööti õppiv Liis Lulla: meie püüdlusi märgatakse ja toetatakse meie käekäiku rahvusvahelisel areenil.

Juba ainuüksi see, et noored saarlased läbisid tiheda sõela, pääsedes õppima mainekatesse koolidesse, on suur saavutus. Saavutus, millele on eelnenud aastatepikkune töö.

Mine tea, ehk on Matis Rei ja Liis Lulla nimed varsti ka rahvusvaheliselt tuntud – siis on meil taas põhjust rõõmustada.

Pisut kahju on aga, et Saaremaa suurtele tegijatele kitsaks jääb. Päriselt koju tagasi vaevalt neist keegi enam tuleb, sest kodusaarel pole neile väärilist rakendust pakkuda.

See on aga paratamatus, millega tuleb mere taga elades leppida. Vähemalt saame endi seast sirgunud tegijate kõrge lennu üle rõõmustada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 115 korda, sh täna 1)