Kaitseliit asutab orkestri (4)

Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Kristjan Moora ütles, et orkestri asutamise idee sai kinnitust maleva taasasutamise aastapäeval 20. aprillil Kuressaare linnuses toimunud üritusel, kuhu oli külalisena esinema kutsutud Jõgeva maleva orkester.

“Meie õnneks kolis Jõgeva orkestri dirigent Saaremaale elama ja nüüd on ta valmis siin uuesti orkestri loomisega alustama,” lausus Moora.

Nooremleitnant Raino Kubjas kinnitas oma valmisolekut: “Sügiseks peaks orkestri tuumik koos olema,” arvas ta. Jõgeval kulus tal kolm kuud, et nullist alustades esimese etteasteni jõuda.

Orkestris osalema on oodatud kõik, kes kunagi puhkpilli mänginud. Kubjas ütles, et pillimäng on tegevus, mis ei unune. “Vaja on vaid harjutada,” julgustab ta inimesi liituma. Seda ei pea tema sõnul samuti kartma, et orkestrandid, pasun seljas, metsas õppustel roomama hakkaksid.

Tegemist on eraldiseisva orkestrirühmaga, milliseid on seni vaid Tallinnas, Pärnus ja Jõgeval. Munder jääb alustuseks tavaline laiguline. Vaid paraadidel kantakse pintsakut ja lipsu.

Kristjan Moora näeb ühe võimalusena moodustada orkester koostöös Kuressaare linnaorkestri ning Kuressaare ja Orissaare muusikakooli õpilastega. Kubjas märkis oma kogemustest, et kes on juba hakanud pilli mängima, see osaleb meelsasti ka Kaitseliidu orkestris.

Mõlemad mehed rõhutasid aga, et sõjaväesignaalid ja tseremooniad on midagi muud kui akadeemiline puhkpillimuusika. Lihtsamaid signaale saab puhuda ka ühe fanfaariga, orkestri esituses kõlavad need hoopis jõulisemalt.

Alguses oleks vaja umbes 12–15 inimest, et kõik pilligrupid ära katta. Orkestrisse oodatakse nii mehi, naisi kui ka noori. Liituda võivad ka muusikud, kes veel Kaitseliidu liikmed ei ole.

Maleva väljaõppeinstruktori reservkapten Jaen Teäri sõnul saatsid nad SMS-id ligi 500 malevaliikmele. Seni on lisaks dirigent Raino Kubjasele end tema juures kirja pannud kaks meest. Laulu- ja pillimees Teär tunnistas kahetsusega, et puhkpille tema ise ei mängi. “Mina võin taustal kitarri tinistada,” muheles ta.

Kellel on soov loodava orkestriga liituda, võtke ühendust maleva korrapidajaga telefonil 71 79 499 või Jaen Teäriga tel 58 554 489.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 239 korda, sh täna 1)