Purjus kusipüks häiris väitlejaid (24)

Purjus kusipüks häiris väitlejaid

VÄSINUD PIDULINE: Suigatanud linnakodanikku turgutavad välijuht Andres Vassar ja politseikooli teise kursuse kadett Toomas Aas. Foto: erakogu

Esmaspäeva õhtul kella viie ajal Kuressaare linna 450. aastapäeva puhul raamatukogu ees toimunud väitluskoosolekul noored versus linnavolikogu väideldi teemal “Elu võimalikkus Saaremaal aastal 2020”.

Tänuväärt ürituselt kippus tähelepanu endale kiskuma linnakodanik, kes samas pingil uinakut tegi. Kõige huvitavama väitluse ajal upitas ta ennast püsti ja õiendas käsi appi võtmata oma ihuhäda otse püksisäärde. Seejärel uinus mees pingil taas rahumeeli magama.

Umbes kolmveerand kuus saabus politseipatrull, kes väsinud sünnipäevalise lõpuks minema toimetas.

Kuressaare politseijaoskonna piirkonnavanem Aare Allik kinnitas, et politsei toimetas joobnud isiku avalikust kohast tõepoolest minema. Kuna tema avalik urineerimine polnud tuvastatav, siis politsei selle kohta väärteomenetlust ei alustanud.

Küll aga saab antud juhul lähtuda alkoholiseadusest, mis käsitab alkoholitarbimist avalikus kohas, või karistusseadustiku paragrahvist 262, mis puudutab joobes isiku poolt teiste inimeste häirimist, mille hulka arvatakse ka avalikus kohas urineerimine. Mõlemal juhul võib karistuseks määrata kuni sada trahviühikut või aresti.

peidetud peopaik

PEIDETUD PEOPAIK: Alajaam Kuressaares Pikal tänaval ei edasta ainult elektrit, vaid pakub ka tuulevarju. Foto: erakogu

Veel saadeti toimetusele foto Pikal tänaval endise villavabriku krundil asuvast alajaamast, mille varjus õllesõbrad kevadet naudivad ja samas ka oma ihuhädasid rahuldavad. Loomulikult ei ole tegemist kesklinnaga, aga üsna lähedal asub ju vanalinna kool, mille õpilastele võib selline vaatepilt häirivalt mõjuda.

Aare Alliku sõnul peab inimene, märgates avalikus ruumis ebasündsat käitumist, politseid sellest teavitama ja andma korrarikkumise kohta ka tunnistuse. “Sellisel juhul saab korrarikkuja vastutusele võtta,” selgitas Allik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 5 324 korda, sh täna 1)