Muhulased külastasid oma Lätimaa sõpru (1)

Muhulased külastasid oma Lätimaa sõpru

MUHULASED RIIAS: Muhu põhikooli õpilased Elluli Saat, Kadri Ligi ja õpetaja Anne Keerd kivist ja metallist skulptuure uudistamas. Foto: Peeter Langovits

Muhu põhikooli 12 õpetajat ja 14 neljanda ja viienda klassi õpilast käisid aprilli lõpul Lätimaal. Küllakutsuja oli Talsi rajoonis asuv Lauciene kool, kellega sõprussidemed on kestnud üle 30 aasta.

Kui varem toimusid kohtumised igal aastal, siis raskenenud majandustingimustes see enam nii tihti võimalik pole olnud. Seda suurem oli jällenägemisrõõm. Samas oli meie seas ka palju neid, kes käisid Laucienes esmakordselt.

Esimesel õhtul olime kõik oodatud kooli spordihalli, kus lapsed said oma eakaaslastega mõõtu võtta teatevõistlustes, jalg- ja võrkpallis ning end lihtsalt mõnusalt tunda. Täiskasvanud moodustasid koos Läti kooli direktori ja õpetajate esindusega vestlusringi, kus meenutati möödunud aegu ja vahetati töökogemusi. Nii lapsed kui ka õpetajad said meelde tuletada oma võõrkeeleoskust.

Järgmisel päeval külastasime Talsi linna. Talsi asub üheksal künkal, millest meie käisime kolmel. Reisijuhid olid kaks Lauciene õpetajat, kes lisaks linna tutvustamisele oskasid lastele anda ka huvitavaid ülesandeid, et ekskursioon igavaks ei muutuks. Kõige põnevam oli 19. saj lõpus ehitatud lossis asuva Talsi koduloomuuseumi külastus. Lossi ümbritseb dendroloogiline park, kus kasvab 250 liiki puid ja põõsaid. Muuseumis on mitu ekspositsiooni, on pedagoogilisi programme, erinevaid näitusi. Muuseumi fondides on üle 130 000 eseme. Ringkäik lossis lõppes kohalike tantsude tantsimisega.

Järgmiseks käisime rahvusvahelisel koeranäitusel. Mitmeid koeratõuge nägime seal oma silmaga esmakordselt.

Astusime läbi ka Laima firmakauplusest, et kohalikke maiustusi kaasa osta.

Tagasi Laucienesse jõudes käisime vaatamas kohalikku mõisakompleksi, mille on ära ostnud ja mida restaureerib lätlasest pankur.

Õhtul toimus koolimajas kontsert, kus meie laste rahvatantsud vaheldusid kandlepalade ja lauludega. Ka lätlased olid mõne laulu ette valmistanud. Pärast kontserti algas lastel disko ja täiskasvanutel peoõhtu, kus tantsumuusikat tegid meie bänd MeeLeAnd ja Lauciene muusikud. Pidu oleks kestnud poole ööni, aga kuna bussijuhil oli ette nähtud üheksa tundi puhata, tuli kesköö saabudes pillid kotti panna ja ööbimiskohta sõita.

Pühapäeva hommikul alustasime sõitu kodu poole. Riiga jõudes külastasime loomaaeda ja kaubanduskeskust, et veel viimased latid kulutatud saaksid. Järgnes kiire sõit kodu poole.

Lisaks keelepraktikale sai igaüks juurde palju teadmisi lätlaste kultuurist ja ajaloost.

Aitäh toredale reisiseltskonnale ja Metra bussifirmale!

Leena Peegel
Muhu põhikool

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 223 korda, sh täna 1)