Lastekodu palus ajapikendust

Kuressaare väikelastekodu direktor Janne Tamm taotles esmaspäeval Saare maavanemalt teenistusliku järelevalve tulemusena koostatud ettekirjutuses välja toodud puuduste kõrvaldamiseks ajapikendust.

Direktor märkis, et puuduste kõrvaldamiseks antud aeg (15. maini) on liiga lühike. Ta palus tähtaega pikendada 30. juunini, kuna tegemist on töötajate töölepingute ja laste hoolduslepingute muudatustega.

Nimelt kehtivad osalise asenduskodu teenuse lepingud kuni 30. juunini. Lepingu ülesütlemise tähtaeg on aga üks kuu, teatas Tamm. Lisaks on lapsevanemad arvestanud teenusega kuni lepingu lõppemiseni. “Oleks ebaõiglane laste ja nende vanemate suhtes lõpetada lepingud varem,” märkis direktor.

Pealegi on Kuressaare väikelastekodu Janne Tamme sõnul ainus asutus maakonnas, kes pakub puuetega laste peredele võimalust saada tuge lapse hooldamise osas, ning kaks hoolealust lõpetab sel kevadel hooldus- ja toimetulekukooli ja lahkub lastekodust 1. septembriks.

Mis puutub personali, siis öötädi nõuetele mittevastavusest oli direktor oma sõnul teadlik, kuid väljakuulutatud konkursi käigus sobivaid kandidaate ei leitud. “Senine öötädi on lastekodu kauaaegne töötaja ja saab oma ülesannetega suurepäraselt hakkama,” kinnitas direktor.

1. juulist asendatakse öötädid nagunii kasvatajate ja abikasvatajatega, nagu seadus seda ette näeb.

Aprilli alguses korraldatud konkursil leiti kaks abikasvatajat, kes asuvad täiskoormusega tööle 1. juunil ja 1. juulil.

Direktor Tamm kinnitas, et lastekodu eesmärk on pakkuda kvaliteetseid teenuseid puuetega lastele ja nende peredele ka edaspidi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 433 korda, sh täna 1)