Saaremaa suveniirile on rekordarv kandidaate (FOTOD) (1)

Saaremaa suveniirile on rekordarv kandidaate

VÕISTLUSTÖÖD: “Saaremaa ajaratas” ja “De La Gardie”. Kõiki konkursitöid näeb Raegaleriis, mis on avatud teisipäevast reedeni kl 10–17, laupäeval kl 10–15. Näitus jääb üles 11. maini. Foto: Sander Ilvest

Üle kahe aasta toimuva Saaremaa suveniiri konkursi tööd on järgneval kahel nädalal Kuressaare Raegaleriis rahvale vaatamiseks väljas. Seekord laekus töid koguni rekordarv – 47 –, mida pole selle konkursi ajaloo jooksul varem juhtunud.

“See näitab seda, et konkursi populaarsus on käsitöötegijate hulgas kasvamas,” märkis Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju.

Konkursile tegi reklaami Loov Eesti, lisaks ilmusid reklaamid kohalikes lehtedes ja Postimehes ning infot jagati ka Facebookis. Konkursi üks läbivaid teemasid on seekord Kuressaare juubel ja kategoorias “Kuressaare 450” on välja kuulutatud koguni eripreemia.

Suveniirikandidaatide hulgas on palju põnevaid ja uuenduslikke ideid. Nende seast võib leida suveniirmütsid “Lõbusad linnatornid”, keraamilisi tasse ja kruuse, puidust kärbsemõõtja ja raha segamise jala, Ruhnu laeva Runö, T-särke, värviraamatu “Saaremaa”, seebialuse “Vallikraav”, linnavalitsuse ametnike piltidega minišokolaade “Kuressaare”, mida kaunistab ka logo “Kuressaare 450” jpm.

Selle nädala jooksul valib komisjon võidutööd välja. Võidutöö autor saab auhinnaks 650 eurot, teisele kohale tulnud meene väljamõtleja 400 eurot ja kolmanda koha pälvinud suveniiri autor 200 eurot. Eripreemia on 200 eurot.

Võitjad kuulutatakse Raegaleriis pidulikult välja 9. mail kell 15.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 695 korda, sh täna 1)