Põlengus kodu kaotanud Tõnu Anger vajab mootorsaagi ja tee tasandamist (1)

Nädal aega tagasi hävis tulekahjus Koki külas elava põllumajandusajakirjaniku Tõnu Angeri maja.

Anger elab nüüd saunamajas, kus on ka pliit toidutegemiseks ja väike tuba. Tema rõõmuks on järgemööda välja ilmunud ka algul kadunud olnud kassid.

“Lauta viiva ukse sees oli auk. Ju nad sealt välja lippasid,” arvas Anger. Autost leidis ta ka oma juhiloa, nii et päris dokumentideta ta pole.

Tõnu Anger ütles, et kui tõesti leidub häid inimesi, kes soovivad teda aidata, siis oleks tal ennekõike vaja uut mootorsaagi ja seda, et tasandataks taluni viiv tee.

“Ega see tee ennegi midagi erilist olnud, aga nüüd sõitsid rasked päästemasinad selle päris mülkaks,” oli Anger mures. Kotlandi mõisa taastav Indrek Raudne oli lubanud talle paar koormat kruusa tuua.

Maja Tõnu Anger esialgu taastama ei hakka. “Naabruses asunud Ütsa koht põles kaks korda maha,” tõi ta näite. Siis ehitanud peremees asemele kivilauda ja see püsib tänaseni. Kui üldse veel maja ehitada, siis ikka kivist. “Muidu see vundament kriibib südant, kui vaatad,” lausus Anger.

Kahju on tal ka majja jäänud ja ärapõlenud koduloolistest materjalidest. Kui uurimistööde koopiad olid antud Saaremaa arhiivraamatukogusse ja osa lugusid ka ajalehes avaldatud, siis inimeste mälestused ja vanad fotod said tuleroaks. “Neid enam ei asenda,” ohkas ta.

Tõnu Angeri arvelduskonto number on 1105933576 Swedbankis. Kuid mees ise loodab rohkem mootorsaele, millega puid teha, ja koorem kruusa oleks ka abiks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 016 korda, sh täna 1)