Päästeamet kuulutas välja tuleohtliku aja (3)

Maastikupõlengute arvu kiirest kasvust tulenevalt määras päästeameti peadirektor oma käskkirjaga tuleohtliku aja alguseks kogu Eesti territooriumil 1. mai, mis seab piirangud looduses lahtise tule tegemisele.

Tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Matkajatel ja metsas liikujatel on lõkketegemisel ja grillimisel soovitatav kasutada riigimetsa majandamise keskuse (RMK) lõkkekohti, nende asukohad leiab internetilehelt www.rmk.ee. Samuti võib avalike lõkkekohtade ja grillimisplatside asukohti uurida kohalikust omavalitsusest.

Täpsemat infot tuletegemise ohutusnõuete kohta saab päästeala infotelefonilt 1524.

Pühapäeval kell 11.55 kutsuti päästjad Valjala valda Kallemäe külla, kus põles kulu. Kohal olnud inimesed olid suurema osa põlengust suutnud juba ise kustutada. Kohalejõudnud päästjad aitasid põlengu lõplikult summutada.
Kulupõleng sai alguse lõkkest, mis oli tehtud ettevalmistamata pinnasele.

Samal päeval kell 13.05 said päästjad teate, et Orissaare alevikus Põllu teel põleb kulu. Päästjad kustutasid ligikaudu 200 ruutmeetri suuruse põlengu, mis oli alguse saanud kontrolli alt väljunud lõkkest.

Päästeameti andmetel on Saare maakonnas tänavu toimunud neli maastikutulekahju, mullu algasid tulekahjud looduses juba märtsis, mil oli üks põleng. Mullu aprillis oli kaks, mais kolm ja juunis neli tulekahju.

Päästeamet tuletab meelde, et kulu põletamine on seadusega keelatud ning tuleohutusnõuete rikkumise eest küttekoldevälisel tuletegemisel võidakse süüdlast karistada kuni 800 euro suuruse, juriidilise isiku puhul kuni 3200 euro suuruse rahatrahviga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 315 korda, sh täna 1)