Neh, ikka terit

Sissejuhatuseks ma üia nüid kohe, et täna ja oome oo Hellamaa külakeskuses kirbukas. Minge aga nobesti voatama ja ostma. Kaupa oo küll.

Murdevõistluse tüöd oo mool nüüdseks juba läbi uuritud. Rohkem ma paergu ep ütle, kut juttude sihest sai igastpoolt välja loetud, et olga see riigikord ja valitsus just mõuksed tahes, kahte asja oo muhulased eluaa teha ossan – tüöd ja nalja.

Aitüma kõikide korraldajate poolt teitele, kis te viisisite omad jutud papri piale panna. Lõpetamise pidu oo laanis ää pidada kahessateistmendamal maikuu pääval Koguvas. Sial oo siis pääva eest sur kange pidu. Selle pääva soab Muhu muuseum neljakümne voastaseks. Nõnna kut muuseum ise oo ütlen: “Klopime aga koid siilikust ja pressime püksid. Pidu tuleb!” Ja pidu tuleb vägev, sest piale suurt juubelid tuleb kohe ää pidada muuseumiüö.

Kellu kahestteistmest akatse Toomal õnnitlusi vastu võtma ja rahvatantsijad andvad pisikse kontserdi koa. Poole kahest tehasse muuseumi valdustele rink piale ja avatse uus näitus. Poole kolmest akkab Väljal pitkem seminar Muhu pärandi oidmisest. Kohe mitu ettekannet oo laanis ja torti süiasse koa sial. Kuiest oo Toomal kontsert: tantsijad oo ja Võrumoalt oo üks kapell tulemas ja üleselle oo Muhu ja Soaremaa karmoska mängijad koa oma pillilugudega latsis. Õhta kahessast soab Väljal jälle ettekandmisi kuulata ja sammat aegu tehasse õues maastikumängi. Muuseum oo sellepääva lahti kellu üheteistmeni.

Ja sellesama suure pidupäeva sihes katsub murdevõistluse otsad koa kokku tõmmata. Nõnna et nee, kis oo omad jutud kirjutan, katsugu ikka kindlaste tulla. Aga muidugist kõik teesed koa. Juu nii pitka pääva joosul ühe ürituse piale ikka jõvab, kis vähägid tahab. Aga kindlaste oo palju nõuksi, kis omingust õhtani pidus oo ja asja eest. See põle ju paljast pidu – tüki moad targemaks piaks selle pääva küll soama.

Aga neh, enne kut muuseumi pidusse minnasse, oo sii kamandamist ja köimist veelgid. Laupa tuleb talgu põruta. Seda esteks. Neh, ja sellesama talgupääva oo Soondas oopistükkis Eesti meistrivõistluste teene etapp võrridele. Muhu noorte motoring teeb nõukest asja sial.

Ja riede, kümnenda mai õhta, oo üle ulga aa asja vanase Piiri rahvamajase. Sõnna tuleb Tornimäe näiteselts oma uhke tükiga “Abruka Malli”, mis oo tehtud koa pooleldi muhulase, Jüri Tuuliku tüki “Meretagune asi” järgi. Teaater akkab pihta kellu kahessast. Pileti eest küsitse kolm eurut ja koolilaste kääst tahetse kaks eurut. Aage aga enisseid Piirialla kokku. Ead teatritükki põle tükil aal näin ja tiab millal jälle muedu näeb.

Vat sõuksed lood ja laulud. Olge siis ikka munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 117 korda, sh täna 1)