Nälkjatest vabaks õlle abiga (1)

Nälkjatest vabaks õlle abiga

ABIMEHI ON MITMEID: Sirje Avingu kinnitab, et kui leebemad meetodid nälkjatest ja sipelgatest vabanemisel vilja ei kanna, siis karmimaid vahendeid on terve rida. Foto: Sander Ilvest

Ilmselt on pea igale aiapidajale vähemal või rohkemal määral tuttav teema nälkjate ja sipelgatega “maade jagamine”. Tülikatest külalistest vabanemiseks on õnneks mitmeid viise.

Kuressaare aianduspoe Agricenter agronoom-müüja Sirje Avingu kinnitas, et kui hästi tahta, saab lahti nii nälkjatest, sipelgatest kui ka madudest. Avingu sõnul võib üks nälkjas muneda aastas kuni 500 muna ning elab talve üle nii valmiku kui ka munana.

Kui nälkjas on talvitunud munana, hakkab ta kooruma juuni lõpuks ja saab täisealiseks augusti alguseks. Kui ta on valmikuna talvitunud, hakkab ta juba juuni algusest munemisega pihta. “Nälkja eluiga on 3–5 aastat ja kõige rohkem teeb ta kahju õhtul kella üheksast kuni kella kaheni öösel. See on tal kõige aktiivsem periood.”

Kui nälkjas on end sisse seadnud kasvuhoones või nt lillepeenras, siis on tast lihtne vabaneda tavalise puitlaua või kastiga, mis ööseks nende lähedusse tõsta. “Siis nad öösel lihtsalt varjuvad sinna laua alla või pappkasti ning sealt on võimalik nad ära korjata,” tõi Sirje Avingu välja kõige valutuma lahenduse.

Edasi loe Saarte Hääle lisalehest Aiakevad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 509 korda, sh täna 1)