Kuressaarest lummatud piltnik üllitas linna fotoalbumi (2)

Kuressaarest lummatud piltnik üllitas linna fotoalbumi

KURESSAARE VAATED: Ida-Virumaalt pärit fotograaf Lembit Michelson on Kuressaare fotoalbumisse kogunud 300 pilti, mis tehtud kuue-seitsme aasta jooksul. Foto: Stuudio Akriibia

Tallinnas aktiivse fotograafina tegutsev Lembit Michelson on Kuressaare vaateid süstemaatiliselt üles pildistanud juba 20 aastat.

Kuressaare 450. sünnipäevaks ilmub Lembit Michelsoni mahukas fotoraamat. Akriibia fotostuudios töötav piltnik ütles Saarte Häälele, et 20 aastat Kuressaare pildistamist täitubki tal tänavu maikuus, seega on fotoraamatu üllitamine teataval määral sümboolne samm.

Palju ta tänaseks meie linnast fotosid teinud on, ei oska Michelson öelda, sest seni ei ole tal olnud põhjust neid kümneid tuhandeid pilte üle lugeda. Kuressaare fotoalbumis ehk fotoraamatus, mis mees linna väärika sünnipäeva puhul välja andis, on pilte umbes 300. “Täpselt pole ma neidki kokku lugenud, aga eakamad neist on kuue-seitsme aasta vanused,” tõdes ta.

Michelson nentis, et viimased poolteist-kaks aastat ongi ta teinud tugevat tööd just fotoraamatu valmimise nimel. “Panoraamid, mis on selles raamatus, said just sel ajavahemikul pildistatud, samuti hulk fotosid, mis sobitusid vanemate ülesvõtetega, et moodustuks ühtne tervik,” selgitas fotograaf. Raamatus leidub ka fotosid, millel on Kuressaare ettevõtted.

Fotoalbumi koostamise mõtet on Lembit Michelson endas kandnud juba aastaid. “Kuressaaret on näidatud erinevates väljaannetes koos muu Saaremaaga, kuid minu teada pole keegi kunagi sellest linnast eraldi fotoalbumit üllitanud. On vaid paar raamatut, kus on vanad pildid Kuressaarest,” põhjendas piltnik.

Ida-Virumaalt Toilast pärit mees kinnitas, et teda on võlunud kõik, mis merega seotud. Unistuste teoks tegemiseks tuleb alati püstitada ülesanne, et jõuda positiivse tulemuseni.

Peale Saaremaa ja lähemalt Kuressaare on Lembit Michelsoni kinnitusel Eestimaal veel mitmeid paiku, mille käekäiku on ta sama kaua ülima põhjalikkusega jälginud. “Loomulikult on mul nende aastate jooksul tekkinud siin toredaid sõpru ja sidemeid, mis soojendavad südant ja aitavad elada,” peab Michelson Kuressaaret üheks oma kindlaks lemmikuks.

 

Lembit Michelsoni autogrammitunnid

Oma uut fotoalbumit tutvustab Lembit Michelson Kuressaares juba tuleval nädalal.

Autogrammitunde on ühtekokku neli: 9. mail kell 12–13 raamatukaupluses Rahva Raamat, samal päeval kell 18–19 Kuressaare kultuurikeskuses; 10. mail kell 17–18 uues kohvikus Mosaiik ja kell 20–21 Arensburgi spaahotelli sohvarestoranis Muusa.

Kultuurikeskuses avatakse linna sünnipäevanädalal 7. mail ka Lembit Michelsoni fotonäitus “Kuressaare 450”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 705 korda, sh täna 1)