Juha Ollila usub mullavabadusse (4)

Juha Ollila usub mullavabadusse

TŠILLITAIMED GRAANULITES: Juha Ollila taimekasvatusmeetodite hulka mullas sirgumine ei käi. Tšillitaimed kasvavad hästi ka savigraanulites. Foto: erakogu

Pihtla vallas elav soomlasest kõrvitsa- ja tšillikasvataja Juha Ollila kasvatab oma kasvuhoones taimi mullata, kasutades mineraalsete toitainete lahuseid.

Taimejuured võivad olla kas üksnes toitelahuses või inertses aines, näiteks kruusas, kivivillas vmt. “Looduses asub mineraalainete tagavara mullas, kuid muld ise ei ole taime kasvamiseks hädavajalik. Kui mineraal-sed toitained vees lahustuvad, suudavad taime juured neid omastada. Kui vajalikud ained antakse taimele kunstlikult koos veevaruga, ei ole mulda tarvis,” selgitab suur aiandushuviline Juha Ollila, kelle sõnul saab peaaegu kõiki taimi hüdropooniliselt kasvatada.
See tähendab, et taimed kasvavad teises keskkonnas, mitte mullas. Kasutada võib savigraanuleid, kivivilla või lihtsalt vett.

Säärasel juhul saavad taime juured toitaineid otse veest ja samuti saavad nad palju hapnikku. Kastmine võib toimuda mitmeid kordi päevas või sõltuvalt süsteemist.

Edasi loe Saarte Hääle lisalehest Aiakevad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 279 korda, sh täna 1)